Kılık Kıyafet Serbetliği Eylem Kararı - Eylem Kararları
Eylem Kararları // 9 Eylül 2023 Cumartesi
Kılık Kıyafet Serbetliği Eylem Kararı

Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası Genel Merkez Yönetim Kurulu, Genel Başkan Oğuz Özat başkanlığında toplanarak gündemdeki maddeyi karara bağlamıştır.

Genel Merkez Yönetim Kurulu, Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Çalışan Personelin Kılık Kıyafet Yönetmeliğinin 5. Maddesinin hükümlerinin zaman içerisinde çeşitli düzenlemelerle güncellenmesini olumlu olarak değerlendirmektedir. Yapılan düzenlemelere rağmen yönetmeliğin bazı maddelerinde yer alan sınırlama ve yasakların baskılayıcı ve günümüz ihtiyaç ve şartlarına uygun olmayan hükümler içerdiğini düşünmektedir. Sendikamız Yönetimi tarafından öğretmenin kılık ve kıyafetinin belli bir kalıba zorlanması, önlük ve benzeri kalıp kıyafetlerin dayatılması kabul edilemez.

Genel Merkez Yönetim kurulu olarak 06.09.2023 tarihinden itibaren üyelerinin temiz ve düzenli bir şekilde olmak kaydıyla kamu görevlerini yerine getirirken 2023-2024 Eğitim- Öğretim yılında, üyelerimizin isteklerine bağlı, kılık kıyafet serbestliği uygulama kararı almıştır.

ONLİNE ÜYELİK Herkesin sustuğu yerde "Hak mücadelenizin gür sesi olarak BİZ varız.“ anlayışıyla kurulduk. "Mesele ve sorun varsa çözümü de var." inancıyla yola çıkmış Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası -EĞİTİM GÜCÜ SEN- bu amaçla kurulmuştur.
Online Üyelik
// Diğer Eylem Kararları