Öğretmenler Günü Kutlamalarına Katılmama Eylem Kararı Aldık - Eylem Kararları
Eylem Kararları // 17 Kasım 2022 Perşembe

Ekonomik kazanım sağlayan uzman öğretmen ve başöğretmen unvanı alabilmek için PDF notları ile sınava hazırlanmak zorunda bırakılan öğretmenlerin, kariyer basamakları sistemine tepkisi sürüyor.

Öğretmenler Günü Kutlamalarına Katılmama Eylem Kararı Aldık
Sendikamız öğretmenlerin itibarını zedeleyen ve okullarda çalışma barışını bozacağı düşünülen Kariyer Basamakları Sistemine yönelik aksiyon almaktan çekinmiyor. Bu kapsamda Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası Merkez Yönetim Kurulu, Genel Başkan Oğuz ÖZAT Başkanlığında 5 Kasım 2022 Cumartesi günü toplandı. Sürece yönelik değerlendirmenin ardından, Eğitim Gücü Sen Yönetim Kurulu tarafından, üyelerin isteğine uygun biçimde,
24 Kasım Öğretmenler Gününe kadar ÖMK ve Kariyer Basamakları Sınav Uygulamasında iptal veya herhangi bir değişiklik olmadığı takdirde Öğretmenler Günü faaliyetleri çerçevesinde yapılan resmi ve gayri resmî hiçbir etkinliğe katılmama ve 24 Kasım günü CİMER üzerinden protesto mesajı etkinliği yapma’ kararı alındı.

Eğitim Gücü Sen, hukuki süreçlerin yanı sıra basın açıklamaları ile sürecin başından itibaren sahanın yanında olduklarını her fırsatta dile getiriyor. Sınava girmeyi ve sınav gözetmenliği almayı boykot eden tek sendika durumundaki sendikamız, Öğretmenlik Meslek Kanunu ve Kariyer Basamakları Sistemine karşı 02 Kasım 2022 Çarşamba günü kurumda bulunarak iş bıraktı. Eğitim Gücü Sen üyeleri, talepleri doğrultusunda sendika yönetim kurulunun aldığı kararla; sınav iptal edilmediği taktirde 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlamalarına katılmayacak.
 
ONLİNE ÜYELİK Herkesin sustuğu yerde "Hak mücadelenizin gür sesi olarak BİZ varız.“ anlayışıyla kurulduk. "Mesele ve sorun varsa çözümü de var." inancıyla yola çıkmış Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası -EĞİTİM GÜCÜ SEN- bu amaçla kurulmuştur.
Online Üyelik
// Diğer Eylem Kararları