Öğretmenlerin Resen İcap Nöbeti Ve Görevine Eylem Kararımız - Eylem Kararları
Eylem Kararları // 1 Kasım 2021 Pazartesi

Eğitim Gücü Sendikası olarak Rehberlik öğretmeni/Psikolojik Danışmanların Resen ve mesai dışı icap görevi ve nöbeti için eylem kararı alınmıştır.

Özel hayatın korunması ve memurun dinlenme ve tatil hakkına karşı yapılan görevlendirme, Mevzuata aykırı olduğu gibi Uluslararası sözleşmeler, Anayasa,Danıştay ve idari hukukta net olarak teminat altına alındığı halde idarenin yetkisiz olarak icap görevi ve nöbeti vermesi hukuksuzdur. Ayrıca mesai dışı görevlere çağırmasına dönük olarak Öğretmenlerin kendi isteği dışında mesai dışı hukuksuz ve resenicap görevi ve nöbetine dönük Eğitim Gücü Sendikamız Genel Merkezince 01/11/2021 tarihli 3 nolu eylem kararı alınmıştır.

Yapılacak işlemler

Öncelikle mesai dışı icap görevi resmi tebliğ edilmiş ise göreve itiraz ettiğinize dair "Adalet Bakanlığı Bilirkişi Görevi İtiraz Dilekçesi" linkte sunduğumuz dilekçeyi okul idaresine sunun

İcap görevi eylem kararı uygulayacağınıza dair aşağıdaki dilekçeye yine sunduğumuz Eğitim Gücü Sen Genel merkezi eylem kararını ekleyerek Müdürünüze verin. İdari ve hukuki süreç bitene kadar göreve Sendikanız eylem kararına dayalı olarak gitmeyebilirsiniz.
ONLİNE ÜYELİK Herkesin sustuğu yerde "Hak mücadelenizin gür sesi olarak BİZ varız.“ anlayışıyla kurulduk. "Mesele ve sorun varsa çözümü de var." inancıyla yola çıkmış Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası -EĞİTİM GÜCÜ SEN- bu amaçla kurulmuştur.
Online Üyelik
// Diğer Eylem Kararları