Anadolu Yollarında Vandaydık - Sendika Haberleri
Sendika Haberleri // 14 Ekim 2022 Cuma

Genel Başkanımız Oğuz Özat beraberinde Genel Başkan Yardımcımız Van programına Erciş Sevim Kürüm Anadolu Lisesinden başladı.

Anadolu Yollarında Vandaydık
İl Temsilcimiz Erkan Durmaz ve Erciş İlçe Temsilcimiz Ergül İşli bu ziyarette başkanlarımıza eşlik ettiler. İlçe özelinde yaşanan sorunlar ve Öğretmenlik Meslek Kanunu hakkında öğretmenlerle yapılan görüşmede Okul müdürü Hikmet İRMEN'e sıcak karşılamalarından dolayı teşekkür ederiz.
 
Ercişten sonra Van’da bulunan Şehit Kemal Görgülü Ortaokuluna ziyarete gidildi. Burada üyelerimiz ve öğretmenlerimizle buluşup, Van’da yaşanan Etüt Van projesi, aile eğitimi projeleri ve Öğretmenlik Meslek Kanunu hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.
 
Ardından İl Temsilcimiz Erkan Durmaz’ın başkanlarımıza eşliğiyle İpekyolu Rehberlik Araştırma Merkezi Kurum Müdürü Şuayip Orhan ziyaret edildi.
 
Genel Başkanımız Oğuz Özat ve heyeti son kurum ziyaretini Hacı Ali Akın Ortaokulu’na yaptı. Burada öğretmenlerimizden, Öğretmenlik Meslek Kanununa çok büyük tepki olduğunu gören heyetimiz, sendikal faaliyetlerimizden ve ÖMK ile yaptığımız çalışmalardan bahsetti. Sendikamıza gösterdikleri ilgi ve misafirperverlikleri için Okul Müdürü Doğan DEMİR’e ve tüm okul personeline teşekkür ederiz.
 
Günün sonunda Van İl Yonetimimizin organize ettiği üye buluşmamıza yoğun ilgi vardı. İlçe Temsilcimizin de katılımıyla gerçekleşen etkinlikte 70e yakın eğitim çalışanı ile bir araya gelip, hepsinin tek tek görüş ve önerileri dinlendi. Genel Başkanımız Oğuz ÖZAT yaşanılan sorunların çözümleri üzerine sendikamızın yapacağı çalışmaları paylaştı. 
 
Genel Başkanımız Oğuz Özat ve Genel Başkan Yardımcımız İsmail Akdağ Van programını tamamlayarak 15 Ekim'e Bitlis'de eğitim çalışanları ve üyelerimizle buluşmak üzere yola çıktı.
ONLİNE ÜYELİK Herkesin sustuğu yerde "Hak mücadelenizin gür sesi olarak BİZ varız.“ anlayışıyla kurulduk. "Mesele ve sorun varsa çözümü de var." inancıyla yola çıkmış Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası -EĞİTİM GÜCÜ SEN- bu amaçla kurulmuştur.
Online Üyelik