Eğitim Gücü Dergisi Ekim Sayısı Yayımlandı - Sendika Haberleri
Sendika Haberleri // 29 Ekim 2022 Cumartesi

Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası’nın aylık süreli dijital dergisi Eğitim Gücü Dergisi’nin yedinci sayısı yayımlandı.

Eğitim Gücü Dergisi Ekim Sayısı Yayımlandı
Editörlüğünü sendikamız Genel Sekreteri Sinem AKŞEMSETTİNOĞLU’nun yaptığı Eğitim Gücü Dergisi’nin yeni sayısında Genel Başkanımız Oğuz ÖZAT, bu zamana dek yapılan çalışmaları değerlendiriyor. ÖZAT, sendikanın değinilerinde Öğretmenlik Meslek Kanunu’na yönelik mücadelesinde kararlılıklarının altını çiziyor. Eğitim Gücü Sen Keçiören İlçe Temsilcimiz Ahmet BULUT, yazısında Eğitim Gücü Sen’i apolitik çizgisinden ödün vermeden ülkemizde gerçek sendikacılığın adresi olarak değerlendiriyor. Eğitim Gücü Sen Dergisi Yayın Kurulu Üyesi ve Çarşamba İlçe Temsilcimiz Yasemin ŞENGÖR ise yazısında öğretmenin iş bırakma eylemini mevzuatlar kapsamında inceliyor. Eğitim Gücü Sen Denizli Basın Yayından Sorumlu Başkan Yardımcımız Gülay ÇETKİN, hizmet içi eğitimin geliştirici yönde olması gerektiğini vurgularken, Eğitim Gücü Sen Bilim Kurulu Üyesi Ümit ONAT, öğretmenlik mesleğinde itibar zedelenmesinin mesleki tükenmişlikle olan ilgisine dikkat çekiyor. Kocaeli Üyemiz Dilek ÖZKÖKLÜ, öğrenciler arasında yapılan yarışmaları eğitimde psikolojik hizmetler kapsamında ele alıyor.

Eğitim Gücü Dergisi, üye buluşmaları ve yapılan etkinliklerin özetlendiği bölümünde sendikanın sahanın nabzını, tam da sahanın içinden tuttuğunu gözler önüne seriyor.
 
ONLİNE ÜYELİK Herkesin sustuğu yerde "Hak mücadelenizin gür sesi olarak BİZ varız.“ anlayışıyla kurulduk. "Mesele ve sorun varsa çözümü de var." inancıyla yola çıkmış Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası -EĞİTİM GÜCÜ SEN- bu amaçla kurulmuştur.
Online Üyelik