Ekys'de Başarılı Olduğu Halde Mülakatla Elenen Üyelerimiz Adına Verdiğimiz Hukuki Mücadeleyi Kazandık - Sendika Haberleri
Sendika Haberleri // 23 Aralık 2022 Cuma

Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası olarak, müdür ve müdür yardımcılığı sınavında başarılı olduğu halde mülakatla elenen iki üyemiz adına verdiğimiz hukuk mücadelesini kazandık.

EKYS'de Başarılı Olduğu Halde Mülakatla Elenen Üyelerimiz Adına Verdiğimiz Hukuki Mücadeleyi Kazandık
Mardin 1. İdare Mahkemesi mülakat sonucu müdürlük ve müdür yardımcılığı hakkını kaybeden üyelerimizin lehine yürütmeyi durdurma kararı vermiştir.

Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası; yönetici atamalarında hakkaniyet, liyakat unsurlarının göz önünde bulundurulmasını, yazılı sınavla kazanılmış hakların mülakatla ortadan kaldırılmaması gerektiğini her platformda dile getirmiştir. Görevde yükselmelerde yazılı sınav puanının esas alınması ve mülakatların objektif yapılması gerektiğini, sendikamız her zaman savunmaya devam edecektir.

* Dava kararlarına ulaşmak için tıklayınız.
ONLİNE ÜYELİK Herkesin sustuğu yerde "Hak mücadelenizin gür sesi olarak BİZ varız.“ anlayışıyla kurulduk. "Mesele ve sorun varsa çözümü de var." inancıyla yola çıkmış Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası -EĞİTİM GÜCÜ SEN- bu amaçla kurulmuştur.
Online Üyelik