Geçim Derdindeki Eğitim Çalışanları İçin Meydanlardayız - Sendika Haberleri
Sendika Haberleri // 28 Aralık 2022 Çarşamba

Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası 29 Aralık Perşembe günü saat 16.00'da tüm Türkiye’de eş zamanlı olarak meydanlarda, eğitim çalışanlarının sesi olacak.

Geçim Derdindeki Eğitim Çalışanları İçin Meydanlardayız
Kurulduğu günden bu yana eğitim çalışanlarının mesleki ve özlük hakları ile ilgili yaşadıkları sorunlara sorumluluk bilinci ile yaklaşan Eğitim Gücü Sen geçim derdindeki eğitim camiasını yalnız bırakmayacaktır. 
 
Eğitim çalışanlarını asgari ücrete mahkûm edip maaşından en üst düzeyde vergi alan ve sendika seçim hakkına eşit destek vermeyerek eğitimcinin iradesine müdahale eden bu düzene karşı olduğumuzu göstermek için tüm Türkiye'de eş zamanlı olarak 29 Aralık 2022 Perşembe günü saat 16.00'da meydanlardayız.

Basın açıklaması için önceden valilik izinlerinin alındığı illerimiz hazırdır. Üyelerimiz ve eğitim çalışanları, il yönetim kurullarımızla birlikte demokratik haklarının gereği olarak meydanlardan güçlü bir ses verecektir. Bütün eğitim çalışanlarımızı ve basın mensuplarını 29 Aralık Perşembe günü saat 16.00'da sesimize ses olmaya davet ediyoruz!

*Bulunduğunuz ilde yapılacak basın açıklaması yer bilgisi için il temsilcimizle iletişime geçebilirsiniz.
ONLİNE ÜYELİK Herkesin sustuğu yerde "Hak mücadelenizin gür sesi olarak BİZ varız.“ anlayışıyla kurulduk. "Mesele ve sorun varsa çözümü de var." inancıyla yola çıkmış Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası -EĞİTİM GÜCÜ SEN- bu amaçla kurulmuştur.
Online Üyelik