Kariyer Basamakları Sınavlarına Hazırlıkta Eğitim Gücü Sen Farkı-500 Soruluk Hediye Soru Bankası - Sendika Haberleri
Sendika Haberleri // 12 Ağustos 2022 Cuma

Uzman öğretmenlik ve başöğretmenlik sınavları için tüm öğretmenlere Eğitim Gücü Sendikası'nın hediyesidir.

HkitÖğretmenlik Meslek Kanunu'na göre hazırlanan Öğretmenlik Kariyer Basamakları Yönetmeliği'nde, uzman öğretmenlik ve başöğretmenlik unvanlarına ve unvana bağlı ekonomik kazanımda sınav şartına karşıyız. Eğitim Gücü Sen olarak konuyla ilgili Danıştay başvurumuz bulunmaktadır. Bunun yanı sıra sosyal medyada da öğretmenlerimizin destekçisi olmaya devam ediyoruz. Bu süreçte, öğretmenlerinizden ve üyelerimizden yoğun şekilde soru bankası talepleri gelmeye devam etmektedir. Konuyla ilgili başlattığımız etkinlik kapsamında üyemiz olsun olmasın çok sayıda meslektaşımız bizlere ulaşarak, soru bankasının kendilerine ulaştırılmasını rica etmiştir. Bazı öğretmen arkadaşlarımız sosyal medya kullanmadıklarını belirterek yakınlarının hesaplarından bizlerle etkileşime geçmiştir.
Tüm bunları ve yoğun talepleri gözeterek, aldığımız karar gereğince alanının uzmanları tarafından, titizlikle hazırlanan soru bankamızı tüm meslektaşlarımızın faydasına açıyoruz.

Mesut YILDIRIM
Eğitim Gücü Sen Genel Başkan Yardımcısı 

* Üyelerimiz aşağıdaki bağlantı üzerinden üye bilgi sistemine girerek soru bankamızı indirebilir.

https://uye.egitimgucusen.org.tr/Uys/
 
 
* * Üye olmayan öğretmenlerimiz aşağıdaki bağlantıları kullanarak sorulara çevrim içi erişim sağlayabilir.
ONLİNE ÜYELİK Herkesin sustuğu yerde "Hak mücadelenizin gür sesi olarak BİZ varız.“ anlayışıyla kurulduk. "Mesele ve sorun varsa çözümü de var." inancıyla yola çıkmış Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası -EĞİTİM GÜCÜ SEN- bu amaçla kurulmuştur.
Online Üyelik