Müdür Ve Müdür Yardımcılığı Mülakat Sonuçlarındaki Haksızlığa İtiraz Ettik. - Sendika Haberleri
Sendika Haberleri // 4 Ağustos 2022 Perşembe

2022-2023 Eğitim-Öğretim yılında kurumlarda müdür ve müdür yardımcılığı kadrolarına atanmak için yazılı sınavda başarılı olan öğretmenler Temmuz ayında mülakata çağrılmıştır. 

ak
Yazılı sınavda başarılı olan müdür ve müdür yardımcılığı adaylarından bazılarının yapılan mülakat sınavı sonucunda başarısız olarak değerlendirildiği tespit edilmiştir. En fazla 5 dakikalık süre içerisinde yapılan mülakatlar, müdür ve müdür yardımcılığı adaylarının mesleki bilgi ve birikimi ile sınavdan aldığı puanın altına düşürülmesi için yeterli midir? Bu yıl mülakattan elenen müdür ve müdür yardımcısı adaylarının mevcut görevlerine bakıldığında, daha önce kadrolu müdür yardımcılarının da olduğu yani geçen sene mülakattan başarılı olan kişilerin bu sene mülakatta elendiği görülmektedir. Millî Eğitim Bakanlığının daha önce yaptığı güvenlik soruşturmasına ilişkin herhangi bir bulgu olmadığı taktirde sınav puanlarının altında mülakat puanı verilemeyeceğine dair söylemleri komisyonlar tarafından dikkate alınmalıdır. Kaldı ki idarecilik sınavına giren müdür ve müdür yardımcılığı adayları halen MEB personelidir. Haklarında herhangi bir güvenlik soruşturması, güvenlik sıkıntısı olması mümkün değildir. Müdür ve müdür yardımcılığı seçimlerinde hakkaniyet ve liyakat unsurları göz önünde bulundurulmalı, yazılı sınavla kazanılmış haklar mülakatla ortadan kaldırılmamalıdır. Eğitim Gücü Sen Şırnak İl Temsilciliği açıklanmış olan mülakat sonuçları itirazlarının değerlendirilmesinin takipçisi olacaktır.

Üyelerimizin mağduriyet yaşamaması adına gerekli idari ve hukuki bütün haklarımız saklıdır.

Sendikamız üyelerinin hak kaybı yaşamaması adına dilekçelerinin yasal süresi içinde değerlendirilmesinin takipçisi olacağız.

Ahmet Kutlu 
Eğitim Gücü Sen Şırnak İl Temsilcisi
ONLİNE ÜYELİK Herkesin sustuğu yerde "Hak mücadelenizin gür sesi olarak BİZ varız.“ anlayışıyla kurulduk. "Mesele ve sorun varsa çözümü de var." inancıyla yola çıkmış Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası -EĞİTİM GÜCÜ SEN- bu amaçla kurulmuştur.
Online Üyelik