Psikososyal Destek Hizmetleri Eğitimlerimiz Başlıyor - Sendika Haberleri
Sendika Haberleri // 11 Şubat 2023 Cumartesi

Dünya’nın en büyük üçüncü deprem felaketi ile karşı karşıya olan ülkemiz, birlik ve beraberlik içinde bu büyük felaket tüm yaralarını sarmanın gayreti içindedir.

Psikososyal Destek Hizmetleri Eğitimlerimiz Başlıyor
Yaşadığımız felaket nedeniyle her alanda oluşan kayıplar, Türkiye’nin her ilinden tüm vatandaşlarımızı derin üzüntü içinde bırakmıştır. Eğitim gücü Sendikası olarak ülkemizin içinde bulunduğu süreci duyarlılıkla takip etmekteyiz. Bu konuda yine en büyük desteği de deprem bölgesinde tramvaya birinci derecede maruz kalmış, il/ilçe temsilcilerimiz ve yönetim kurulu üyelerimizden almaktayız. Ülkemizin dört bir yanında il ve ilçe temsilciliklerimiz ile üyelerimizin yardım sürecinde ellerinden geleni yaptıklarını görmekteyiz. İlerleyen süreçte bireylerin duygusal farkındalıkları arttıkça ve gerçekçi iyimserlik aşamasında, olumlu gelecek planlamaları yaparak otantik biçimde yaşamlarını sürdürmesi konusunda çok daha fazla rol üstleneceğini düşünmekteyiz.
 
Bu gerçekten hareketle Eğitim Gücü Sen olarak bu süreçte tüm üyelerimize ve ruh sağlığı profesyonellerine çevrimiçi psikososyal eğitim desteği planladık.

13-17 Şubat 2023 tarihleri arasında sürecek olan eğitimlerimiz, tüm üyelerimize Dr.Ş.Ebru Toksoy yönetiminde 14 Şubat 2023 Salı günü Psikolojik İlk Yardım & Psikoeğitim, 17 Şubat 2023 Cuma günü de Somatik Deneyimleme Uygulayıcısı Dilşen Özden yönetiminde Beden Odaklı Özbakım, Doç.Dr.Durmuş ÜMMET yönetiminde ise  Psikolojik Sağlamlık- Danışan ve Ruh Sağlığı Uzmanı başlıklarında çevrimiçi eğitim verilecektir.

Psikososyal Destek Hizmetleri Ekiplerinde yer almak üzere gönüllü olup başvuruda bulunmuş olan ruh sağlığı profesyonellerimiz için de ileri düzey eğitimlerimiz şu şekilde planlanmıştır;
• Prof.Dr.Işık Karakaya tarafından 13 Şubat 2023 Pazartesi günü Çocuk ve Ergenlerde Travma ve İlişkili Psikopatolojiler
• Prof.Dr.Zeynep Şimşek tarafından 13 Şubat Pazartesi günü Afet ve Acil Durumlarda Davranış ve Etik İlkeler
• Doç.Dr.Ceren Acartürk tarafından 14 Şubat Salı günü Afet ve Acil Durumlarda Ruhsal Travma ve İlişkili Psikopatolojiler
• Dr.Ş.Ebru Toksoy tarafından 14 Şubat Salı günü Psikolojik İlk Yardım & Psikoeğitim
• Dr.Ş.Ebru Toksoy ve Doç. Dr. Ceren Acartürk tarafından 14 Şubat Salı günü Sahada Çalışma Deneyimleri
• Prof.Dr.Tamer Aker tarafından 15 Şubat Çarşamba günü Afetler Sonrası Ruhsal Travmada Değerlendirme, Müdahale ve Davranışçı Yaklaşımlar
• Uzm.Psk.Ayşıl Susuzlu tarafından 15 Şubat Çarşamba günü Kayıp ve Yas ile Çalışmak
• Prof.Dr.Özlem Karaırmak yönetiminde 16 Şubat Perşembe günü Soru - Cevap / Sohbet
• Somatik Deneyimleme Uygulayıcısı Dilşen Özden tarafından 17 Şubat Cuma günü Beden Odaklı Özbakım
• Doç.Dr.Durmuş ÜMMET tarafından 17 Şubat Cuma günü Psikolojik Sağlamlık- Danışan ve Ruh Sağlığı Uzmanı
 
ONLİNE ÜYELİK Herkesin sustuğu yerde "Hak mücadelenizin gür sesi olarak BİZ varız.“ anlayışıyla kurulduk. "Mesele ve sorun varsa çözümü de var." inancıyla yola çıkmış Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası -EĞİTİM GÜCÜ SEN- bu amaçla kurulmuştur.
Online Üyelik