Şanlıurfa Şube 1. Seçimli Olağan Genel Kurulunu Gerçekleştirdi - Sendika Haberleri
Sendika Haberleri // 5 Kasım 2022 Cumartesi

Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası kuruluşunu izleyen dönemde, kısa süre içinde sahanın sorunlarına gösterdiği duyarlılıkla ve siyasal her tür oluşum ve söylemden uzak duruşuyla dikkat çekti. Kamu Eğitim hizmet kolunda Ankara merkezli olarak Eylül 2021 tarihinde kurulan Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası ilk şubesini Mayıs 2021 tarihinde Şanlıurfa'da açmıştı.

Şanlıurfa Şube 1. Seçimli Olağan Genel Kurulunu Gerçekleştirdi
Şanlıurfa Şube 1. Seçimli Olağan Genel Kurulu Genel Başkan Yardımcıları Mesut YILDIRIM, İbrahim Halil TOPALLAR ve sendika üyelerinin katılımıyla Otel Göbeklitepe Konferans salonunda gerçekleştirildi.  5 Kasım 2022 Cumartesi günü  yapılan Eğitim Gücü Sen Şanlıurfa Şubesi 1. Seçimli Olağan Genel Kurulu’nun açılış konuşması Genel Başkan Yardımcımız Mesut YILDIRIM tarafından yapıldı. Genel kurulda Mesut YILDIRIM, Tuba Nur DÜNDAR ve Yasin YAKUT divan katip üyeleri olarak belirlendi. 
 
Divan Kurulununun oylamaya sunduğu seçim usulüne oy birliği ile blok listeye karar verildi. Şanlıurfa Şube 1. Olağan Genel Kurul sonucunda Mustafa KUTLU, Eğitim Gücü Sen Şanlıurfa Şube Bakanı olarak seçildi. Duydukları güvenden dolayı üyelere teşekkür eden Başkan KUTLU Şanlıurfa'ya getirdikleri apolitik sendika anlayışını devam ettireceklerini ve eğitim çalışanlarının haklarını sonuna kadar savunacaklarını ifade etti. 
 
Genel kurul sonucuna göre Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası Şanlıurfa Şube Yönetim Kurulu Mustafa KUTLU, Mehmet BADILLI, Melek YÖRÜK, Mehmet AGAÇ, Yasin YAKUT, Mehmet Selim ÇETİNTAŞ, Tuba Nur DÜNDAR isimlerinden oluştu.
ONLİNE ÜYELİK Herkesin sustuğu yerde "Hak mücadelenizin gür sesi olarak BİZ varız.“ anlayışıyla kurulduk. "Mesele ve sorun varsa çözümü de var." inancıyla yola çıkmış Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası -EĞİTİM GÜCÜ SEN- bu amaçla kurulmuştur.
Online Üyelik