Sendikalara Boykot Ve Eylem Çağrısı - Sendika Haberleri
Sendika Haberleri // 4 Kasım 2022 Cuma

Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası (EĞİTİM GÜCÜ SEN) 19 Kasım 2022 tarihinde uygulanacak olan Kariyer Basamakları Sınavlarını 16.08.2022 tarihli Yönetim Kurulu kararı ile boykot etmişti. Tartışmalara konu olan öğretmenlik kariyer basamakları sisteminin sınava dayalı olmasını kabul etmeyen Merkez Yönetim Kurulumuz 20 Eylül 2022'de de Kariyer Basamakları Sınavında görev almama eylem kararına imza attı.

Sendikalara Boykot Ve Eylem Çağrısı
Eğitim Gücü Sen, sınava girmeme ve sınavda görev almama kararıyla, sisteme yönelik boykot uygulayan ilk ve tek sendika durumundadır.

Genel Başkanımız Sayın Oğuz ÖZAT, sosyal medya hesaplarından yaptığı çağrıyla tüm sendikaları kariyer basamakları sınavını boykot etmeye çağırdı. Akabinde sendikalara boykot ve eylem kararımızın kendileri tarafından da alınması çağrısı resmi olarak yapıldı.

"Kariyer basamakları sisteminde ekonomik kazanım sağlamak için öğretmenlerden, PDF notlarına çalışması ve yapılacak sınavdan 70 puan alması isteniyor. Bu öğretmenin uzmanlığını yok sayan, itibarını zedeleyen ve uygulama aşamasında kurumlarda çalışma barışını bozabilecek bir uygulamadır. Eğitim dünyasında tepki çeken bir konu olmaya devam etmektedir. Güncel ekonomik dalgalanmalar içinde alım gücünü kaybeden öğretmenlerimizi maaşına yapılacak zam için sınava girmeye mecbur etmektedir. Tüm öğretmenlerimizi sınava girmeyerek sınavı boykot etmeye ve kariyer basamakları sınavında görev almamaya davet ediyoruz."
 
ONLİNE ÜYELİK Herkesin sustuğu yerde "Hak mücadelenizin gür sesi olarak BİZ varız.“ anlayışıyla kurulduk. "Mesele ve sorun varsa çözümü de var." inancıyla yola çıkmış Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası -EĞİTİM GÜCÜ SEN- bu amaçla kurulmuştur.
Online Üyelik