Öğretmenlerin Mesai Dışı, Resen Görev Talebine Eylem Kararımız - Eylem Kararları
Eylem Kararları // 1 Kasım 2021 Pazartesi

Eğitim Gücü Sendikası olarak Öğretmenlerin mesai hafta sonu, toplantı,konferans,eğitim,ve her türlü hukuka aykırı görev için eylem kararı alınmıştır.

Özel hayatın korunması ve memurun dinlenme ve tatil hakkına karşı yapılan görevlendirme, Mevzuata aykırı olduğu gibi Uluslararası sözleşmeler, Anayasa, Danıştay ve idari hukukta net olarak teminat altına alındığı halde idarenin keyfi mesai dışı görevlere çağırmasına dönük olarak Öğretmenlerin kendi isteği dışında mesai dışı hukuksuz ve resen görevlere dönük Eğitim Gücü Sendikamız Genel Merkezince 01/11/2021 tarihli 3 nolu eylem kararı alınmıştır.

Yapılacak işlemler
Öncelikle mesai dışı görev resmi tebliğ edilmiş ise göreve itiraz ettiğiniz dilekçeyi okul idaresine sunun
Mesai dışı göreve eylem kararı uygulayacağınıza dair aşağıdaki dilekçeye yine sunduğumuz, Eğitim Gücü Sen Genel merkezi eylem kararını ekleyerek. Müdürünüze verin. Mesai dışı resen etkinlik veya göreve Sendikamız eylem kararına dayalı olarak gitmeyebilirsiniz

Eylem kararı ve örnek dilekçeye www.egitimgucusen.org.tr sendika genel merkez web sitesinden ulaşabilirsiniz.
ONLİNE ÜYELİK Herkesin sustuğu yerde "Hak mücadelenizin gür sesi olarak BİZ varız.“ anlayışıyla kurulduk. "Mesele ve sorun varsa çözümü de var." inancıyla yola çıkmış Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası -EĞİTİM GÜCÜ SEN- bu amaçla kurulmuştur.
Online Üyelik
// Diğer Eylem Kararları