Yök Formasyon Kararları Yürütmeyi Durdurma/iptali Talebi İle Danıştay Başvurumuzu Yaptık - Yargıya Taşıdıklarımız
Yargıya Taşıdıklarımız // 11 Ocak 2023 Çarşamba

YÖK formasyon kararlarına yürütmeyi durdurma ve iptali için bügün itibari ile Eğitim Gücü Sen olarak Danıştay başvurusu yapılmıştır.

YÖK Formasyon Kararları Yürütmeyi Durdurma/İptali Talebi İle Danıştay Başvurumuzu Yaptık
Eğitim Fakültelerinde bölümü olan öğretmen branşlarına dönük başvurumuzla 120 bin Eğitim fakültesi öğrencisi,  700.000 atama bekleyen formasyonlu ve eğitim fakültesi mezunu öğretmen, 200.000 özel okullarda çalışan öğretmen hakları yanında, öğretmenlik meslek değeri niteliğini ve kalitesini düşürecek bu kararların iptali en öncelikle 20 milyon öğrenci için hassasiyetimiz dahilindedir.
 
Kamu eğitim çalışanları sendikası olarak Eğitim Gücü Sendikası eğitimin niteliği yanında öğretmenlik mesleğinin yozlaştırmasını önlemek için de çaba göstermeye devam edecektir.

YÖK kararları mesleki değer yanında eğitimi de yok edecek kadar faciadır. Tamamen politiktir, bilim kurumuna yakışmamıştır.
 
Kararlara göre verilecek eğitim hiçbir öğretmen branşına uygun olmadığı gibi yetersiz dersler, staj olanaklarının belirsizliği, uzaktan ve açık öğretim gibi öğretmenlik eğitimine uygun olmayan uygulamalarla Yüksek Öğretim Kurumu adeta öğretmenlik pazarlamaktadır.
ONLİNE ÜYELİK Herkesin sustuğu yerde "Hak mücadelenizin gür sesi olarak BİZ varız.“ anlayışıyla kurulduk. "Mesele ve sorun varsa çözümü de var." inancıyla yola çıkmış Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası -EĞİTİM GÜCÜ SEN- bu amaçla kurulmuştur.
Online Üyelik
// Diğer Yargıya Taşıdıklarımız