Ram Personeline Ek Ders Ödenmesi Konusunu Yargıya Taşıdık - Yargıya Taşıdıklarımız
Yargıya Taşıdıklarımız // 12 Aralık 2022 Pazartesi

RAM'larda çalışan Psikolojik Danışman/ Rehber Öğretmenlere hak ettikleri günlük 2, haftalık 10 saatlik ek ders ücretinin verilmesi yönündeki davamızı açtık.

RAM Personeline Ek Ders Ödenmesi Konusunu Yargıya Taşıdık
RAM personeli, okullarda hizmet veren Psikolojik Danışman ve Özel Eğitim Öğretmenlerine göre haftada 10 saat daha fazla mesai yapmaktadır. RAM personelinin ek ders ödemesi okullarda görev yapan Psikolojik Danışmanlar gibi haftalık 18 saat üzerinden gerçekleştirilmektedir. Bu durum RAM personelinin hak kaybına sebep olmaktadır. Çalışma saatleri, yaptıkları işin yoğunluğu ve sorumluluğu dikkate alındığında RAM bünyesinde görev yapan öğretmenlere ve psikolojik danışmanlara her gün için 2 (iki) ek ders saati tanımlanmalıdır ve ek ders ödemeleri buna göre yapılmalıdır. Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışması Sendikası olarak konuyla ilgili davamızı açarak hukuki mücadelemizi başlattık.
ONLİNE ÜYELİK Herkesin sustuğu yerde "Hak mücadelenizin gür sesi olarak BİZ varız.“ anlayışıyla kurulduk. "Mesele ve sorun varsa çözümü de var." inancıyla yola çıkmış Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası -EĞİTİM GÜCÜ SEN- bu amaçla kurulmuştur.
Online Üyelik
// Diğer Yargıya Taşıdıklarımız