Öğretmenlik  Meslek Kanunu'nun Bazı Maddeleri İle Öğretmenler Neleri Kaybettiğinin Farkında Mı? - Video Galerisi
Video Galerisi // 7 Haziran 2024 Cuma

Öğretmenlik Meslek Kanunu Taslağındaki Hukuk Dışı Maddelere Karşı 12 Haziran’ da İş Bırakıyoruz ve Basın Açıklaması Yapıyoruz

Öğretmenlik Meslek Kanunu taslağındaki bazı maddeler faciadır. Taslak kanunda, uluslararası ve ulusal hukuka, bağlayıcı sözleşmelere ve iş kanunlarına, iş güvencesine aykırı maddeler endişe vericidir. Mülakatlar ve Milli Eğitim Akademisi ile ilgili sorunlar vardır. 

Bu nedenle; yanlışa düşülmemesi için 12 Haziran 2024 tarihinde Ankara Ulus Meydanı'nda saat 13.00'de basın açıklaması gerçekleştireceğiz. Türkiye’nin diğer illerinde de il başkanlarımız öncülüğünde, belirlenen yerlerde eşzamanlı basın açıklamaları yapılacaktır.

Öğretmenin haklarını kimseye peşkeş çektirmeyeceğiz. Hükümet öğretmen haklarını yok etmek isterken, biz on binlerce öğretmen olarak ses olacağız. Üye olsun olmasın, tüm öğretmenlerimizi eylem kararımızı uygulamaya ve eğitim iş kolunda faaliyet gösteren tüm samimi sendikaları da bu eylemsel harekete katılmaya davet ediyoruz.
 
Basın açıklamamıza katılacak öğretmenlerimiz eylem kararımıza ve örnek dilekçemize sayfanın altından ulaşabilir.
ONLİNE ÜYELİK Herkesin sustuğu yerde "Hak mücadelenizin gür sesi olarak BİZ varız.“ anlayışıyla kurulduk. "Mesele ve sorun varsa çözümü de var." inancıyla yola çıkmış Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası -EĞİTİM GÜCÜ SEN- bu amaçla kurulmuştur.
Online Üyelik
// Diğer Video Galerisi