24 Temmuz Gazeteciler Ve Basın Bayramı Mesajı - Basın Açıklamaları
Basın Açıklamaları // 24 Temmuz 2022 Pazar

Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası (Eğitim Gücü Sen) Dış İlişkiler ve Basın İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Gülşah YAVUZ “24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı” dolayısı ile bir mesaj yayımladı.

24 Temmuz Gazeteciler Ve Basın Bayramı Mesajı
Tüm basın mensuplarının Basın Bayramını kutlayan Yavuz, mesajında şunları söyledi:
“Tarafsız ve özgür bir basının varlığı güçlü demokrasilerin vazgeçilmez unsurudur. 24 Temmuz 1908 tarihinde Türk basınında sansürün kaldırılması, "Gazeteciler ve Basın Bayramı" olarak her yıl 24 Temmuz`da kutlanmaktadır.
Demokratik hayatımızın vazgeçilmez unsurlarından biri olan, haber alma ve yayma özgürlüğünün en etkili aracı olan basın, demokrasinin yaşamasını ve gelişmesini sağlayan kurumların başında gelmektedir.
Basın meslek ilkelerine uygun, kişi hak ve hürriyetlerine saygılı, tarafsız ve objektif bir yayıncılık anlayışı; toplumda basına güveni artırmasının yanında, kamuoyunun yanlış bilgilendirilerek yönlendirilmesinin önüne geçecektir. Toplumsal değerlere saygılı, sorumluluk bilinci içinde, tarafsız bir anlayışla görevini yerine getiren özgür basın, demokratik toplum düzeninin korunmasının en büyük güvencesidir.
Gazi Mustafa Kemal Atatürk`ün, “Basın, Milletin müşterek sesidir” ifadesi basının toplumu aydınlatması bakımından üstlendiği misyonu en güzel şekilde açıklamaktadır.
Ülkemizin milli ve manevi değerlerine saygılı, dürüst, tarafsız ve ilkeli haber anlayışı ile mesleğini icra eden kıymetli gazetecilerimizin ve basın mensuplarımızın “24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı”nı kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum.
 
Gülşah YAVUZ
Eğitim Gücü Sen Genel Başkan Yardımcısı
 
 
 
 
ONLİNE ÜYELİK Herkesin sustuğu yerde "Hak mücadelenizin gür sesi olarak BİZ varız.“ anlayışıyla kurulduk. "Mesele ve sorun varsa çözümü de var." inancıyla yola çıkmış Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası -EĞİTİM GÜCÜ SEN- bu amaçla kurulmuştur.
Online Üyelik
// Diğer Basın Açıklamaları