Akıllı Tahtaların Bakım Ve Onarımının Sağlanmasını Talep Ettik - Duyurular
Duyurular // 14 Eylül 2023 Perşembe
Akıllı Tahtaların Bakım Ve Onarımının Sağlanmasını Talep Ettik

Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde 2012 yılında başlatılan FATİH Projesi kapsamında okullara akıllı tahtalar kurulmuş ve teknolojik donanım desteği verilmiştir. “Vestel” firması ile yapılan anlaşma sonucu okullara kurulmaya başlayan akıllı tahtaların kurulum, bakım ve onarım işlerini firmanın yürüteceği Bakanlığınız tarafından okullara bildirilmiştir. 2020 yılında Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü ile Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü arasında Fatih Projesi 1. ve 2. faz kapsamında daha önce alımı yapılmış ve garanti sürelerini doldurmuş etkileşimli tahtaların, Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri tarafından bakım ve onarımlarının sağlanmasını içeren protokol imzalanmış ve protokol tarihinden itibaren geçerli olmak üzere akıllı tahtaların bakım ve onarımının Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri tarafından sağlanacağı duyurulmuştur.

Sendikamıza ulaşan bilgiler doğrultusunda Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü ile Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü arasında imzalanan protokolün süresi bittiğinden akıllı tahta kurulumu gerçekleşmiş okullarda bozulan tahtaların onarımı yapılmamakta, akıllı tahtaların birçoğu kullanılamamaktadır. Yıllardır proje kapsamında eğitim materyali hazırlayan ve ders desteğini akıllı tahtalarla sağlayan okul ve öğretmenler mağdur olmaktadır.

            Konu ile ilgili Bakanlığınız bünyesindeki bozulmuş, bakım ve onarıma ihtiyaç duyulan proje kapsamındaki akıllı tahtaların onarımlarının yapılması, henüz akıllı tahta ulaşmamış olan okullara akıllı tahtaların kurulumunun sağlanması ve konu ile ilgili 4982 Sayılı Bilgi Edinme Kanunu gereğince sendikamıza bilgi verilmesini talep ettik
ONLİNE ÜYELİK Herkesin sustuğu yerde "Hak mücadelenizin gür sesi olarak BİZ varız.“ anlayışıyla kurulduk. "Mesele ve sorun varsa çözümü de var." inancıyla yola çıkmış Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası -EĞİTİM GÜCÜ SEN- bu amaçla kurulmuştur.
Online Üyelik
// Diğer Duyurular