Başkan Özat'tan Ramazan Bayramı Mesajı! - Basın Açıklamaları
Basın Açıklamaları // 9 Nisan 2024 Salı
Başkan Özat'tan Ramazan Bayramı Mesajı!Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası'nın Kurucu Genel Başkanı Oğuz Özat, Ramazan Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Oğuz Özat mesajında şunları söyledi:" Gönülleri manevi huzur ile dolduran, insanları iyiliğe, güzelliğe, yardımlaşma ve dayanışmaya sevk eden mübarek Ramazan ayını geride bırakarak Ramazan Bayramı’na ulaşmanın mutluluğunu milletçe hep birlikte yaşıyoruz.
 
       Bayramlar, mutlulukların paylaşıldığı, sevgi, saygı, hoşgörü, kardeşlik, dostluk gibi duygularının doruğa ulaştığı, dargınlıkların unutulduğu, insanların muhabbetle kaynaştığı müstesna günlerdir. 
 
    Hepimiz için büyük anlamlar taşıyan, birlik ve beraberliğimizi kuvvetlendiren bayramlar, taşıdıkları anlam ve öneme uygun olarak kutlanmalı, özellikle bu günlerde birbirimize ve ülkemize karşı sorumluluklarımızı daha çok hatırlamalıyız. 
 
Nitekim ferdi ve toplumsal hayatımızın canlanmasında önemli bir rol oynayan Ramazan Bayramı’nda da başta en yakınlarımız olmak üzere büyüklerimizi, komşularımızı ve dostlarımızı ziyaret etmeli, uzakta olan ve bizden haber bekleyen yakınlarımızı aramaya çalışmalı ve bayramın neşesi olan çocuklarımızı sevindirmeyi unutmamalıyız. 
 
Yine her bayramda olduğu gibi bu bayramda da aziz şehitlerimizin ailelerini ve kahraman gazilerimizi hatırlayarak yapacağımız ziyaretlerle her zaman yanlarında olduğumuzu onlara hissettirmeli, çevremizde bulunan yoksul, kimsesiz ve yetimlere her zamankinden daha fazla kucak açmalıyız. 
 
Ne mutlu ki, bayram olsun olmasın her zaman güzel hasletleri yaşatma gayreti içerisinde olan milletimizin ve İslam aleminin huzur içerisinde ele ele gönül gönüle daha nice bayramlara ulaşmasını temenni ediyorum. Bu duygu ve düşüncelerle bütün vatandaşlarımızın ramazan bayramını en içten dileklerimle kutluyor, Filistin'de yaşanan insanlık dramının sona ermesini, İslam aleminin huzura kavuşmasını, Gazze'deki çocukların yeniden bayram sevinci yaşamasını ve Ramazan Bayramı'nın hayırlara vesile olmasını diliyorum"dedi.
ONLİNE ÜYELİK Herkesin sustuğu yerde "Hak mücadelenizin gür sesi olarak BİZ varız.“ anlayışıyla kurulduk. "Mesele ve sorun varsa çözümü de var." inancıyla yola çıkmış Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası -EĞİTİM GÜCÜ SEN- bu amaçla kurulmuştur.
Online Üyelik
// Diğer Basın Açıklamaları