Deprem Bölgesinde Kadrosu Bulunan Meb Personelinin Görevlendirme İşlemlerinin İptali Ve Görevli İzinli Sayılmalarını Meb'den Talep Ettik - Duyurular
Duyurular // 9 Şubat 2023 Perşembe

Milli Eğitim Bakanlığı; Bakan Mahmut ÖZER imzalı 08.02.2023 tarih ve E-83203306-10.03-70130876 sayılı yazısında depreme maruz kalan illerde okul müdür ve müdür yardımcıları tarafından e-okul iş ve işlemlerinin, çeşitli sınav iş ve işlemlerinin yürütülmesi için ve Rehberlik Araştırma Merkezlerinin depremden etkilenen ailelere, öğrencilere yönelik psikolojik destek çalışmalarına devam etmelerine dair resmi yazı göndermiştir.

B
Deprem bölgelerinde Valilik, Kaymakamlık ve Millî Eğitim Müdürlüklerince bu yazıya istinaden okul idarelerinde çalışan müdür, müdür yardımcıları ve tüm RAM personeli WhatsApp uygulaması üzerinden 09.02.2023 Perşembe günü görevlerine çağrılmış, gelmeyenler hakkında işlem yapılacağı bilgisi verilmiştir.

Henüz enkaz altındaki insanların tamamına ulaşılamamış, depremden kaç öğretmen, idareci ve personelin ne oranda etkilendiği tespit edilememiş ve deprem bölgesinde çalışan personelin sağlık durumu hakkında bilgi sahibi olunamamışken Millî Eğitim Bakanlığının böyle bir süreçte aç ve açıkta kalan personelini Bakan imzalı bir yazıyla zorunlu olarak göreve çağırması kabul edilebilir değildir.Bakanlık, depremde zarar gören personelini tespit edebilmiş midir ki göreve gelmeyenler hakkında işlem başlatacaktır?

Can kayıplarının sürekli arttığı, hastanelerin yaralılarla dolduğu, insanların; ailesi, çocuğuyla evsiz, aç bir şekilde nerede olduğu belli olmadığı bir süreçte personelin göreve çağrılması kabul edilemezken göreve gelmeyecek olanlara işlem başlatılması hangi vicdana, hangi yönetim anlayışına sığmaktadır? Kaldı ki Bakanlık deprem bölgesindeki personeline izin işlemleri konusunda sıkıntı yaratılmaması ve herhangi bir mağduriyet oluşmaması talimatını göndermişken bu yazının hangi mantıkla çıkarıldığı anlaşılabilir değildir.

Tüm iyi niyetimizle bu görevlendirmenin ülkemizin içinde bulunduğu afet durumundan kaynaklı, düşünmeden yazıldığına inandığımız bu görevlendirmelerin iptal edilerek süreç tamamlanana kadar deprem bölgesinde çalışan personelin maddi hak kayıplarının da önlenmesi amaçlı görevli izinli sayılması hususunda MEB Personel Genel Müdürlüğü ve Özel Eğitim ve Rehberlik Genel Müdürlüğünden resmi talepte bulunduk.
ONLİNE ÜYELİK Herkesin sustuğu yerde "Hak mücadelenizin gür sesi olarak BİZ varız.“ anlayışıyla kurulduk. "Mesele ve sorun varsa çözümü de var." inancıyla yola çıkmış Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası -EĞİTİM GÜCÜ SEN- bu amaçla kurulmuştur.
Online Üyelik
// Diğer Duyurular