Deprem Bölgesindeki Şartlar Düzelene Kadar Norm Fazlası Öğretmenlere Resen Atama Yapılmamasını Talep Ettik - Duyurular
Duyurular // 14 Aralık 2023 Perşembe
Deprem Bölgesindeki Şartlar Düzelene Kadar Norm Fazlası Öğretmenlere Resen Atama Yapılmamasını Talep Ettik

6 Şubat Depremi sonrası deprem bölgesi ilan edilen 11 ilde (Kahramanmaraş, Gaziantep, Şanlıurfa, Diyarbakır, Adana, Adıyaman, Osmaniye, Hatay, Kilis, Malatya ve Elazığ) depremin zararlarını telafi etmek için çalışmalar sürmektedir. Ancak yaşanan afetin büyüklüğü sebebiyle bölgede çok fazla kayıp ve göç yaşanmıştır.

Eğitim-öğretim faaliyetlerinin devam ettiği deprem bölgesinde yaşanan kayıp ve göçler sebebiyle okullardaki öğrenci sayıları düşmüş, birçok okulda kontenjan azalmıştır. Bu sebeple okullarda norm fazlası öğretmen sorunu oluşmuş ve norm fazlası öğretmenlere resen atama yapılacağı, tercih yapmaları gerektiği söylenmiştir. Zaten depremi yaşamış bölge öğretmenleri bir de okul değişikliği ve buna bağlı barınma sorunları ile tekrar karşı karşıya kalmışlardır.

Deprem bölgesinde bulunan öğretmenlerimiz için koşullar da göz önünde bulundurularak bu bölgede hayat normal akışına dönene kadar resen atama yapılmaması, resen atama yapılacağı bilgisi verildiği için tercih yapmak zorunda bırakılan öğretmenlere tercihlerini iptal hakkı tanınması ve konu ile ilgili 4982 Sayılı Bilgi Edinme Hakkı Kanunu çerçevesinde sendikamıza bilgi verilmesini talep ettik.
ONLİNE ÜYELİK Herkesin sustuğu yerde "Hak mücadelenizin gür sesi olarak BİZ varız.“ anlayışıyla kurulduk. "Mesele ve sorun varsa çözümü de var." inancıyla yola çıkmış Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası -EĞİTİM GÜCÜ SEN- bu amaçla kurulmuştur.
Online Üyelik
// Diğer Duyurular