Devlet Memurlarına Bayram  İkramiyesi Talebimizi Yineledik - Duyurular
Duyurular // 23 Haziran 2023 Cuma
Devlet Memurlarına Bayram  İkramiyesi Talebimizi Yineledik

Kamuda devlet memuru olarak yaklaşık 4 milyon 900 bin personel görev yapmaktadır. Yaşanan ekonomik şartlarda memurlara bayramlarda ikramiye ödenmesi olumlu bir etki yaratacaktır. Memur emeklilerine Ramazan ve Kurban Bayramlarında ikramiye ödenmektedir. 30 Nisan 2018’de Bakanlar Kurulu sonrası memur emeklilerine verilecek ikramiyenin şartları belirlenmiş ve açıklanmıştır.  Aynı zamanda kamuda işçi kadrosunda çalışanlara bayramlardan önce ikramiye ödemesi yapılmaktadır. 2023 Ramazan Bayramı’nda memur emeklilerine 2 bin TL ikramiye ödemesi yapılacaktır.

 

4688 Sayılı Kamu Görevlileri Sendikaları ve Toplu Sözleşme Kanunun 28. Maddesinde memurun ikramiye hakkı bulunmaktadır. Bu kanuni hakka dayanarak son günlerde aldığı yetersiz zamla ekonomik şartların altında ezilen, aldığı maaş açlık sınırına dayanan memurların   ikramiye talepleri göz ardı edilmemelidir.

 

Devlet memuruna bayram ikramiyesi verilmesi memurların motivasyonunu olumlu etkileyecek bayram öncesi ve sonrası görevlerine daha şevkle sarılmalarını sağlayacaktır. Bayram ikramiyelerinin en az bir maaş tutarında kamu personeline ödenmesi için gerekli düzenlemelerin yapılmasını talep ettik
ONLİNE ÜYELİK Herkesin sustuğu yerde "Hak mücadelenizin gür sesi olarak BİZ varız.“ anlayışıyla kurulduk. "Mesele ve sorun varsa çözümü de var." inancıyla yola çıkmış Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası -EĞİTİM GÜCÜ SEN- bu amaçla kurulmuştur.
Online Üyelik
// Diğer Duyurular