Dyk'da Görev Alan Psikolojik Danışman/ Rehber Öğretmenlere Ek Ders Ödenmesi Konusunun Netleştirilmesi Konusundaki Talebimiz Karşılık Buldu - Duyurular
Duyurular // 14 Aralık 2023 Perşembe
DYK'da Görev Alan Psikolojik Danışman/ Rehber Öğretmenlere Ek Ders Ödenmesi Konusunun Netleştirilmesi Konusundaki Talebimiz Karşılık Buldu2023-2024 eğitim öğretim yılı Destekleme ve Yetiştirme Kurslarına (DYK) ilişkin yayınlanan kılavuza göre Psikolojik Danışman/Rehber Öğretmenler de bu sene ilk defa DYK’ de görev almaya başlamıştı. Ancak Psikolojik Danışman/Rehber Öğretmenlere ek ders ödemesi ve ücret hesaplamalarının neye göre yapılacağı kılavuzda belirtilmemişti.
04.10.2023 tarihinde Psikolojik Danışman/Rehber Öğretmenlerin DYK’da görev almalarına rağmen ek ders ücretinin belirsizliğinin ortadan kaldırılması için Bakanlığa yazdığımız talep yazımız karşılık buldu.
Yönergede yapılan değişikliğin yürürlüğe girdiği 22.11.2023 tarihi itibarıyla destekleme ve yetiştirme kurslarında mesai saatleri dışında (asıl görev yerleri bakımından belirtilmemiş olan rutin çalışma saatleri dışında) ve haftasonlarında görevlendirilen Psikolojik Danışman/Rehber Öğretmenlere;haftada 4 saate kadar görev verilmesi ve fiilen yürüttükleri bu görevler karşılığında haftada 4 saate kadar ek ders ödenmesi,bu kapsamda yapılacak ek ders ücreti ödemelerinin ise gündüz öğretimi için öngörülen gösterge üzerinden %100 fazlasıyla ödenecek şekilde belirlenmiştir.
ONLİNE ÜYELİK Herkesin sustuğu yerde "Hak mücadelenizin gür sesi olarak BİZ varız.“ anlayışıyla kurulduk. "Mesele ve sorun varsa çözümü de var." inancıyla yola çıkmış Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası -EĞİTİM GÜCÜ SEN- bu amaçla kurulmuştur.
Online Üyelik
// Diğer Duyurular