Eğitim Çalışanlarına Şiddetin Durdurulması Okulların Güvenliğinin Artırılması İçin 2 Günlük İş Bırakma Eylem Kararı Aldık - Duyurular
Duyurular // 8 Mayıs 2024 Çarşamba
Eğitim Çalışanlarına Şiddetin Durdurulması Okulların Güvenliğinin Artırılması İçin 2 Günlük İş Bırakma Eylem Kararı Aldık

Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası Genel Merkez Yönetim Kurulu Genel Başkan Oğuz ÖZAT başkanlığında toplanarak aşağıdaki gündem maddesini karara bağlamıştır.

Son zamanlarda ülkemiz genelinde eğitim çalışanlarına yönelik gerçekleşen şiddet olayları artarak devam etmektedir. Milli Eğitim Bakanlığının eğitim çalışanlarının can güvenliğine yönelik önlem almaması, eğitim-öğretim kurumlarında güvenlik görevlisi olmaması, eğitim çalışanlarına yönelik şiddete karşı gerekli yasaların çıkarılmaması eğitim çalışanlarını mağdur etmekte, can güvenliğini tehlikeye sokmaktadır. Sendikamız Genel Merkez Yönetim Kurulu olarak eğitim çalışanlarının can güvenliğinin korunması, özlük haklarının güvence altına alınması, huzurlu ve güvenli bir eğitim öğretim ortamının sağlanması adına 9-10 Mayıs 2024 tarihinde 2 gün isteğe bağlı  iş bırakma eylem kararı almıştır.

ONLİNE ÜYELİK Herkesin sustuğu yerde "Hak mücadelenizin gür sesi olarak BİZ varız.“ anlayışıyla kurulduk. "Mesele ve sorun varsa çözümü de var." inancıyla yola çıkmış Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası -EĞİTİM GÜCÜ SEN- bu amaçla kurulmuştur.
Online Üyelik
// Diğer Duyurular