Eğitim Gücü Dergisi 6.sayısı Yayımlandı - Duyurular
Duyurular // 28 Eylül 2022 Çarşamba

Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası'nın süreli yayını Eğitim Gücü Dergisi'nin altıncı sayısı yayımlandı.

Eğitim Gücü Dergisi 6.Sayısı Yayımlandı
Kurulduğu günden bu yana basın açıklamaları, üyelerinin sorunları ile birebir ilgilenen tavrı ve problemler karşısında direkt olarak çözüme odaklanan disiplinli tutumuyla dikkat çeken Eğitim Gücü Sen’in; eğitim ve sosyal işler kapsamında çalışmaları da beğeniyle takip ediliyor.

Eğitim Gücü Dergisi’nin altıncı sayısında da Yazı İşleri Müdürlüğünü Eğitim Gücü Sen Genel Sekreteri Sinem AKŞEMSETTİNOĞLU üstlendi. Dopdolu içerikleriyle dergimizin bu sayısında Genel Başkanımız Oğuz ÖZAT, yaklaşık 80 bin öğretmenin uzman öğretmen ve başöğretmenlik eğitimlerine katılmadığını belirterek Milli Eğitim sistemimiz içinde 'oldu bitti' dayatmasına dikkat çekiyor.

Osmaniye İl Başkanımız Ahmet KIRAÇ, okulların açılması ile birlikte yaygın bir sorun olarak dikkatleri çeken mobbinge değinirken Denizli İl Başkan Yardımcımız Gülay ÇETKİN MEB içinde yaşanan keyfi uygulamaların yerini liyakate bırakması gerekliliği üzerinde duruyor.

Eğitim Gücü Dergisi'nin 6. sayısında Kocaeli İl Başkanımız Şeyma SOYDAŞ ise 'ücretli öğretmenlik' kavramını, kamuda güvencesiz iş sistemi olarak değerlendirerek, net biçimde eleştiriliyor.

Gaziantep İl Başkanımız Emin Okan OKYAY ise Okulda Eğitim Lideri olmak başlıklı yazısında okul müdürlüğüne günümüzün değişen yöneticilik anlayışı çizgisinde bakıyor.

Dergimiz yayın kurulu üyesi ve Samsun Çarşamba İlçe Başkanımız Yasemin ŞENGÖR eğitime hazırlık ödeneğinin belirlenme aşamasında olası ekonomik şartların göz ardı edildiğine dikkat çekerken; Kilis İl Başkanımız M. Mustafa DOĞAN, eğitim çalışanlarının güncel ekonomik şartlarda yaşadıklarına, farklı bir üslupla bir ailenin gözünden bakıyor.

Sendikamız Mersin Toroslar İlçe Başkanı Ömer Barış EROĞLU, MEB politikalarıyla öğretmenlerin toplumsal itibarı arasındaki ilişkiye dikkat çekiyor.

Dergimizde geçtiğimiz günlerde genel merkez ve il/ilçe teşkilatlarımız kapsamında yapılan basın açıklamalarına da altıncı sayımızda ulaşabilirsiniz.

*Eğitim Gücü Dergisi 6.sayısını okumak için tıklayınız Eğitim Gücü Dergisi Eylül 2022 Sayı 6
ONLİNE ÜYELİK Herkesin sustuğu yerde "Hak mücadelenizin gür sesi olarak BİZ varız.“ anlayışıyla kurulduk. "Mesele ve sorun varsa çözümü de var." inancıyla yola çıkmış Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası -EĞİTİM GÜCÜ SEN- bu amaçla kurulmuştur.
Online Üyelik
// Diğer Duyurular