Eğitim Koçluğu Sertifika Program Duyurusunun İptalini Talep Ettik - Duyurular
Duyurular // 30 Nisan 2024 Salı
Eğitim Koçluğu Sertifika Program Duyurusunun İptalini Talep EttikAtatürk Üniversitesi Rektörlüğü Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü tarafından tüm eğitim kurumlarına iletilmek üzere il valiliklerine gönderilen yazıda Eğitim Koçluğu Sertifika Programı düzenleneceği duyurulmuştur.
Bakanlık bünyesinde daha önce benzer eğitimlerin açılması ve duyurulması yasaklanmış ve konu ile ilgili resmi yazı iletilmiş olmasına rağmen bu ve benzeri eğitimlerin duyuruya çıkılması yanlış olduğu gibi Bakanlık hükümlerine göre yasal olmayan ünvanlar kullanılması, Bakanlık temel kanunlarına da aykırıdır.
Bakanlığa bağlı eğitim kurumlarına duyurusu yapılan “Koçluk Eğitimleri” adı altında hukuki olmayan, istismara açık bu ve benzeri eğitimlerin iptali, bu yönde açılabilecek eğitimlere izin verilmemesi, denetim ve önleyici çalışmaların planlanarak üniversiteler ve kurumlardan gelen eğitim içeriklerinin kurumlara duyurusunun yapılmadan önce kontrolünün yapılarak dağıtıma izin verilmesini talep ettik.
ONLİNE ÜYELİK Herkesin sustuğu yerde "Hak mücadelenizin gür sesi olarak BİZ varız.“ anlayışıyla kurulduk. "Mesele ve sorun varsa çözümü de var." inancıyla yola çıkmış Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası -EĞİTİM GÜCÜ SEN- bu amaçla kurulmuştur.
Online Üyelik
// Diğer Duyurular