Eğitim Müfettiş Yardımcılığı Atamalarında  Sözlü Sınavın Kaldırılması Ve Atamaların Yalnızca Yazılı Sınav Puanı İle Yapılmasını Meb'den Talep Ettik. - Duyurular
Duyurular // 23 Mayıs 2023 Salı
Eğitim Müfettiş Yardımcılığı Atamalarında  Sözlü Sınavın Kaldırılması Ve Atamaların Yalnızca Yazılı Sınav Puanı İle Yapılmasını Meb'den Talep Ettik.

Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN’ın 12.05.2023 tarihli açıklamasında sözlü sınav ya da mülakatın kaldırıldığı ve kamuya alımların yalnızca yazılı sınav puanı ile olacağı kamuoyu ile paylaşmıştır. Yine Milli Eğitim Bakanı Sayın Mahmut ÖZER’in 22.05.2023 tarihli açıklamasında görevde yükselme ve unvan değişikliği sürecinde de mülakat yapılmayacağı duyurulmuştur. 22.05.2023 tarihinde yayımlanan Milli Eğitim Bakanlığı Görevde Yükselme Sınav Duyurusu incelediğinde sözlü sınav ya da mülakatın yapılmayacağı görülmektedir.

Sendikamıza gelen talepler doğrultusunda, 7 Haziran 2023 tarihinde sözlü sınav süreci başlayacak olan Eğitim Müfettiş Yardımcılığı atamalarının da sadece yazılı sınav puanı ile yapılması ve sözlü sınavın kaldırılması üyelerimiz ve sınava giren öğretmenlerimiz tarafından talep edilmektedir.

Bu doğrultuda Eğitim Müfettiş Yardımcılığı Yarışma Sınavı atamalarında da sözlü sınavın kaldırılması ve atamaların yalnızca yazılı sınav puanı ile yapılmasını Milli Eğitim Bakanlığından talep ettik.
ONLİNE ÜYELİK Herkesin sustuğu yerde "Hak mücadelenizin gür sesi olarak BİZ varız.“ anlayışıyla kurulduk. "Mesele ve sorun varsa çözümü de var." inancıyla yola çıkmış Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası -EĞİTİM GÜCÜ SEN- bu amaçla kurulmuştur.
Online Üyelik
// Diğer Duyurular