Ekys Başvuru Ücretinin Kaldırılmasını Talep Ettik - Duyurular
Duyurular // 8 Ocak 2024 Pazartesi
Ekys Başvuru Ücretinin Kaldırılmasını Talep Ettik

Millî Eğitim Bakanlığına Bağlı Eğitim Kurumlarına Yönetici Seçme Sınavı (EKYS) Yazılı Sınav Duyurusu yayınlandı. Yayınlanan duyuruya göre “Sınava girecek adaylar 4-12 Ocak 2024 tarihleri arasında, kılavuzda yer alan bankalara ÖSYM adına 590,00 TL sınav ücreti yatıracaktır.” ibaresi yer almaktadır.  Öğretmenlerin Yönetici Seçme Sınavına girme sebeplerinin başında ekonomik sebepler, kazanılacak ünvana göre alacakları ek ders farkları yatmaktadır. Zaten ekonomik olarak geçinmekte zorluk yaşayan ve maaşları yoksulluk sınırının altında kalan öğretmenlerden 590 TL ücret talep edilmesi uygun değildir. Bakanlığınızın öğretmenlerin kariyer gelişimini destekleyici çalışmaları düşünüldüğünde, yöneticilik görevi sorumluluğunu alan öğretmenlerimizin bu konuda desteklenmesi önemlidir.                                                                                                             

Konu ile ilgili gerekli çalışmaların yapılarak Millî Eğitim Bakanlığına Bağlı Eğitim Kurumlarına Yönetici Seçme Sınavı (EKYS) için öğretmenlere ücretsiz giriş hakkı verilerek öğretmenlerimizin teşvik edilmesi, Millî Eğitim Bakanlığına Bağlı Eğitim Kurumlarına Yönetici Seçme Sınavı Yazılı Sınav Duyurusunda yer alan ilgili ücret talebi maddesinin düzenlenmesini talep ettik.
ONLİNE ÜYELİK Herkesin sustuğu yerde "Hak mücadelenizin gür sesi olarak BİZ varız.“ anlayışıyla kurulduk. "Mesele ve sorun varsa çözümü de var." inancıyla yola çıkmış Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası -EĞİTİM GÜCÜ SEN- bu amaçla kurulmuştur.
Online Üyelik
// Diğer Duyurular