Eşit İşe,eşit Ücret - Duyurular
Duyurular // 15 Ocak 2024 Pazartesi

PİKTES Projesinde görevli öğretmenlerin maaşlarının Bakanlığımız bünyesinde çalışan ve aynı işi yapan kadrolu ve sözleşmeli öğretmenlerin maaşları ile eşitlenmesi, özlük ve ekonomik haklarının düzenlenerek mağduriyetlerinin giderilmesi talep ettik

EŞİT İŞE,EŞİT ÜCRET

Türk Eğitim Sisteminde Çocuklar için Kapsayıcı Eğitimin Desteklenmesi Projesi (PİKTES) kapsamında binlerce öğretmenimiz çalışmaktadır. PİKTES öğretmenleri Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) puanlarına istinaden atanmaları, Bakanlığımıza bağlı kadrolu ve sözleşmeli çalışan öğretmenlerle aynı görevleri yapmalarına, yıllardır hizmet vermelerine rağmen aynı haklara sahip olamamakta ve mağdur edilmektedir. Bu mağduriyetlerin en büyüğünü de aldıkları maaşlar oluşturmaktadır.

Sendikamıza ulaşan bilgilere göre PİKTES Projesinde görevli öğretmenlere Ocak maaşı ortalama 22 bin TL yatırılmıştır. Proje kapsamında zor şartların olduğu bölge ve illerde görev alan binlerce öğretmen aldıkları maaşlarla çalıştıkları bölgelerde kiralarını bile ödemekte zorlanmaktadır.

“Eşit işe, eşit ücret” ilkesinden hareketle PİKTES Projesinde görevli öğretmenlerin maaşlarının Bakanlığınız bünyesinde çalışan ve aynı işi yapan kadrolu ve sözleşmeli öğretmenlerin maaşları ile eşitlenmesi, özlük ve ekonomik haklarının düzenlenerek mağduriyetlerinin giderilmesini talep ettik.

ONLİNE ÜYELİK Herkesin sustuğu yerde "Hak mücadelenizin gür sesi olarak BİZ varız.“ anlayışıyla kurulduk. "Mesele ve sorun varsa çözümü de var." inancıyla yola çıkmış Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası -EĞİTİM GÜCÜ SEN- bu amaçla kurulmuştur.
Online Üyelik
// Diğer Duyurular