Genel Başkanımız Oğuz Özat'tan 23 Nisan Mesajı - Basın Açıklamaları
Basın Açıklamaları // 22 Nisan 2024 Pazartesi
Genel Başkanımız Oğuz Özat'tan 23 Nisan MesajıEğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası Kurucu Genel Başkanı Oğuz Özat, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin (TBMM) açılışının 104. yıl dönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle bir kutlama mesajı yayınladı. Özat, mesajında eğitimin önemine özel bir vurgu yaptı.

Oğuz Özat mesajında, "23 Nisan, Türk milletinin egemenlik haklarını tüm dünyaya ilan ettiği ve çocuklarımıza armağan edilen çok özel bir gündür. Bu günü, eğitimin ve bilimin ışığında daha da anlamlı kılmak istiyoruz. Eğitim, çocuklarımızın ve gençlerimizin geleceğini şekillendiren temel taştır ve biz, bu taşın üzerine sağlam bir yapı inşa etmeye kararlıyız," dedi.

Genel Başkan Oğuz Özat, eğitim sisteminin güçlendirilmesi ve çocukların her alanda desteklenmesi gerektiğinin altını çizdi: "Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası olarak, çocuklarımıza ve gençlerimize yüksek standartlarda eğitim imkanları sunmak için çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Bilim ve teknoloji alanındaki gelişmeleri takip ederek, öğrencilerimizin bu alanlarda yetkin bireyler olarak yetişmelerini sağlayacağız."

Özat, mesajını şu sözlerle sonlandırdı: "23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutlarken, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün bizlere emanet ettiği cumhuriyetin değerlerini, eğitim ve bilimle pekiştirme sözü veriyoruz. Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ü, silah arkadaşlarını ve vatanımız için canını feda etmiş tüm şehitlerimizi saygı ve rahmetle anıyoruz."
ONLİNE ÜYELİK Herkesin sustuğu yerde "Hak mücadelenizin gür sesi olarak BİZ varız.“ anlayışıyla kurulduk. "Mesele ve sorun varsa çözümü de var." inancıyla yola çıkmış Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası -EĞİTİM GÜCÜ SEN- bu amaçla kurulmuştur.
Online Üyelik
// Diğer Basın Açıklamaları