Genel Sekreterimiz Sinem Akşemsettinoğlu'nun Kadınlar Günü Mesajı - Basın Açıklamaları
Basın Açıklamaları // 8 Mart 2023 Çarşamba
Genel Sekreterimiz Sinem Akşemsettinoğlu'nun Kadınlar Günü Mesajı
İYİ Kİ KADINLAR, İYİ Kİ BİZ, İYİ Kİ GÜZELLİK...

Bir gün bir dizide iki kadın arasında şöyle bir konuşma geçiyordu “Sadece kadın olduğun için hiç yargılanmadın mı?”. Aslında bizler için maalesef durum bu kadar içler acısı.
 
Bazen sadece kadın olduğumuz için, cinsiyetimiz yüzünden toplumda yer edinmek için, iş için, aile kurmak için, yaşamak için bile çabalamak zorunda kalıyoruz. Halbuki koskoca dünyayı ve insanı içine sığdırabilmiş, ömrü vücudunda taşıyabilen kadınların her yerde yalnızca koca bir saygıyı hak etmesi gerekirken var olmak için bile çaba sarf etmek zorundayız çoğu zaman.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü yalnızca sesimizi duyurmaya çalıştığımız bir gün olmamalı. Gerçekten kadınların gördüğü değeri kutladığı ve kadın olmayı doyasıya, utanmadan, severek yaşayabildiği bir gün olarak kutlanmalı.

Eğitim Gücü Sendikasına katılırken en çok hoşuma giden şeylerden biri de tüm yönetim ekiplerinde ve teşkilatlarında %30 kadın kotası zorunluluğunun bulunmasıydı. Kadın kolları oluşturmayı reddeden, kadına kendi haklarını savunması için yine ayrıştırıcı bir grup oluşturmayacağını söyleyen Genel Başkanımız Sayın Oğuz Özat yine kadının mağduriyetini giderebilmek için tüm teşkilatlarına ve yönetimlerine %30 kadın bulundurma zorunluluğu getirerek bizlere verdiği değeri göstermiştir. 

8 Mart Dünya Kadınlar Gününü böyle bir ailenin içinde kutlama fırsatı bulduğum için kendimi çok şanslı hissediyor ve şuna inanıyorum ki Eğitim Gücü Sen ailesinden aldığım bu güçle kadınların mücadelesinde dimdik ayakta durmaktan, kadının toplumdaki yerini temsil etmekten ve her türlü haksızlığın karşısında arkamdaki bu güçten destek alarak yine hemcinslerim için mücadele etmekten gurur duyacağım. 

8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kadın cinayetlerini konuşmak zorunda olmadan, kadınların hak mücadelesi için çabalamak zorunda kalmadıkları, kadının sırf cinsiyeti yüzünden var olmaya çabalamadığı, yalnızca kadın olmayı kutlayabildiği günleri umut ederek; bugünler için mücadele ederek tüm kadınların gününü kutluyor Eğitim Gücü Sendikası ailesi adına her zaman verdiğimiz değerin ve kadınlardan aldığımız gücün var olacağını bilmenizi istiyorum. 

Dünya Kadınlar Günümüz Kutlu Olsun. İyi ki kadınlar, iyi ki biz, iyi ki güzellik…


Sinem AKŞEMSETTİNOĞLU
Eğitim Gücü Sen Genel Sekreteri
ONLİNE ÜYELİK Herkesin sustuğu yerde "Hak mücadelenizin gür sesi olarak BİZ varız.“ anlayışıyla kurulduk. "Mesele ve sorun varsa çözümü de var." inancıyla yola çıkmış Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası -EĞİTİM GÜCÜ SEN- bu amaçla kurulmuştur.
Online Üyelik
// Diğer Basın Açıklamaları