Görevde Yükselme Sınavı İçin  Çan Eğrisi Yöntemi Uygulanması Talep Ettik - Duyurular
Duyurular // 12 Temmuz 2023 Çarşamba
Görevde Yükselme Sınavı için  Çan Eğrisi Yöntemi Uygulanması Talep Ettik

Milli Eğitim Bakanlığımız tarafından 09.07.2023 tarihinde, eğitim çalışanlarımıza Şube Müdürlüğü, Şeflik, Saymanlık ve Memurluk kadrolarına geçiş için Görevde Yükselme Sınavı düzenlemiştir.

Yapılan sınavların önceki sınavlara nazaran zor bir sınav olduğu ve barajı geçecek kişi sayısının münhal kadro sayısına göre çok düşük olacağı üyelerimiz tarafından bizlere iletilmiştir. Barajı geçen sayısının azlığı başvuru kılavuzunda belirtilen münhal kadro sayısından az olacağından dolayı kadrolar boş kalacak olup bu durum sınava giren eğitim çalışanlarımıza karşı mağduriyet yaratmaktadır.

Bu mağduriyetlerin giderilmesi amacıyla; Bakanlığımızın 2015 yılında yapılan Görevde Yükselme Sınavı’nda hayata geçirdiği ve mağduriyetleri giderdiği aşikar olan Bağıl Değerlendirme / Çan Eğrisi yönteminin uygulamaya konulmasını talep ediyoruz.     

 

ONLİNE ÜYELİK Herkesin sustuğu yerde "Hak mücadelenizin gür sesi olarak BİZ varız.“ anlayışıyla kurulduk. "Mesele ve sorun varsa çözümü de var." inancıyla yola çıkmış Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası -EĞİTİM GÜCÜ SEN- bu amaçla kurulmuştur.
Online Üyelik
// Diğer Duyurular