Kasım Ayı Mesleki Çalışma Döneminin Uzaktan Yapılmasını Talep Ettik - Duyurular
Duyurular // 14 Ekim 2023 Cumartesi
Kasım Ayı Mesleki Çalışma Döneminin Uzaktan Yapılmasını Talep Ettik

Millî Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğünün tüm İl Milli Eğitim Müdürlükleri ve okullara göndermiş olduğu E-43501582-774.01.02-87010135 Sayı ve 13.10.2023 Tarihli yazısında 13-17 Kasım 2023 tarihleri arasında yapılması planlanan mesleki çalışmaların tüm öğretmenlerin görevli oldukları okullarda yapacağı ifade edilmiştir.

            Belirtilen tarihler ara tatil dönemini kapsamakla birlikte, daha önce EBA Ağı üzerinden alınan eğitimler ve online toplantılar şeklinde gerçekleştirilen mesleki çalışmalardan oluşmaktaydı. Önceki uygulamaların uzaktan eğitim ve çalışma yoluyla yapılması ve konu ile ilgili Bakanlığınız tarafından daha önce ayrıca bir açıklama yapılmamış olması sebebi ile öğretmenlerimiz bu sene de Kasım mesleki çalışma döneminin online yapılacağını düşünerek planlamalarını yapmışlardır. Birçok öğretmenimiz uzakta yaşayan ailesi ile görüşebilmek için biletlerini almış, kimi öğretmenimiz bu döneme düğün, nişan tarihlerini ayarlamış, aile birliği sağlanamayan birçok öğretmenimiz çocuklarına ve ailelerine kavuşabilmek için planlar yapmış, tam gün okulda bulunan birçok öğretmenimiz ise bu süreci değerlendirebilmek ve tedavi ve resmi işlemlerini tamamlayabilmek için devlet daireleri ve hastanelerden randevularını almışlardır.

            Bakanlığınız tarafından yapılan bu açıklama birçok kişiyi mağdur etmekte, maddi ve manevi kayıplara sebep olmaktadır. 13-17 Kasım 2023 tarihlerinde yapılması planlanan Mesleki Çalışma Döneminin daha önceki yıllarda olduğu gibi online ve uzaktan yapılması planlanarak, Bakanlığa bağlı kurumlara bildirilmesi mağduriyetleri giderecektir.

Konu ile ilgili değişikliğin planlanarak 13-17 Kasım 2023 tarihleri arasındaki Mesleki Çalışma Döneminin online ve uzaktan yapılmasını talep ettik
ONLİNE ÜYELİK Herkesin sustuğu yerde "Hak mücadelenizin gür sesi olarak BİZ varız.“ anlayışıyla kurulduk. "Mesele ve sorun varsa çözümü de var." inancıyla yola çıkmış Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası -EĞİTİM GÜCÜ SEN- bu amaçla kurulmuştur.
Online Üyelik
// Diğer Duyurular