Mazerete Bağlı Öğretmen  Yer Değişiklilerinde İl-ilçe Emrinin Ugulanmasını Talep Ettik - Duyurular
Duyurular // 17 Ağustos 2023 Perşembe
Mazerete Bağlı Öğretmen  Yer Değişiklilerinde İl-ilçe Emrinin Ugulanmasını Talep Ettik

Personel Genel Müdürlüğü, 2023 Yaz Tatili Öğretmenlerin Mazerete Bağlı Yer Değiştirme Duyurusunu yayımlanmış ve 23 Ağustos 2023 tarihinde mazerete bağlı öğretmen atamalarını gerçekleştireceğini ilan etmiştir. Mazerete bağlı atamalarda mağduriyetin giderilmesi ve atamanın amacına ulaşması bakımından il ve ilçe emrinin verilmesi önem arz etmektedir. Çünkü; aile birliği, sağlık vb. mazeretine bağlı tayin isteyen öğretmen, atandıkları il içerisinde farklı ilçelere tayin olduğu zaman yeni sıkıntılar doğmakta ve tayin konusu tekrar sorun oluşturmaktadır. Bakanlık; geçmiş dönemlerde, mazerete bağlı yer değişikliklerinde il-ilçe emrine öğretmen atamaları gerçekleştirmiştir.

Atamaların amacına ulaşması ve yeni mağduriyetlerin doğmaması adına mazerete bağlı yer değişikliğinde il-ilçe emrinin uygulanmasını talep ettik

ONLİNE ÜYELİK Herkesin sustuğu yerde "Hak mücadelenizin gür sesi olarak BİZ varız.“ anlayışıyla kurulduk. "Mesele ve sorun varsa çözümü de var." inancıyla yola çıkmış Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası -EĞİTİM GÜCÜ SEN- bu amaçla kurulmuştur.
Online Üyelik
// Diğer Duyurular