Mazerete Bağlı Yer Değişikliklerinde  31 Aralık Tarihinin Geçerli Olmasını Talep Ettik - Duyurular
Duyurular // 1 Ağustos 2023 Salı
Mazerete Bağlı Yer Değişikliklerinde  31 Aralık Tarihinin Geçerli Olmasını Talep Ettik

Personel Genel Müdürlüğünün 2023 Yaz Tatili Öğretmenlerin Mazerete Bağlı Yer Değiştirme Duyurusu

 İlgi Kılavuzda “Hizmet puanının hesabında yer değiştirme başvurusunun (Tercih başvurusu) son günü, hizmet süresinin hesabında ise 30 Eylül 2023 tarihi esas alınacaktır.” hükmüne yer verilmiştir. Personel Genel Müdürlüğünün tarafından daha önce yayımlanan İl Dışı İsteğe Bağlı Öğretmen Atamaları Kılavuzunda 30 Eylül tarihini, 31 Aralık olarak güncellediği görülmektedir.

Atama işlemi gerçekleşmesine rağmen güvenlik soruşturması nedeniyle göreve geç başlayan öğretmenler 30 Eylül tarihinin baz alınmasından dolayı mağduriyet yaşamaktadır. Aynı zamanda 30 Eylül tarihinde göreve başlamasına rağmen sözleşmeli iken kadroya geçen bazı öğretmenlerin ayrılma başlama işlemlerinden dolayı başlama tarihin 1 Ekim olarak görülmektedir. Askerlik hizmetini gerçekleştiren öğretmenler birkaç gün ile yer değişikliği hakkından faydalanamamaktadır.

 

İlgi kılavuzda yer verilen 30 Eylül tarihinin öğretmenlerimizin mağduriyetine sebep olacağı ortadadır. Bakanlığımızın öğretmenlerin mağduriyetini ortadan kaldıracak gerekli düzenlemelere giderek kılavuzda hizmet süresi hesabında 31 Aralık tarihini olacak şekilde gerekli değişiklikleri yapmasını talep ettik.
ONLİNE ÜYELİK Herkesin sustuğu yerde "Hak mücadelenizin gür sesi olarak BİZ varız.“ anlayışıyla kurulduk. "Mesele ve sorun varsa çözümü de var." inancıyla yola çıkmış Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası -EĞİTİM GÜCÜ SEN- bu amaçla kurulmuştur.
Online Üyelik