Meb Personel Görevde Yükselme Sınav Takviminin Açıklanması Yönünde Talebimiz Karşılık Buldu - Duyurular
Duyurular // 13 Mayıs 2023 Cumartesi

MEB' den Bakanlığın, görevde yükselme sınavı ile ilgili bir sınav takviminin açıklaması yönünde talepte bulunmuştuk. Talebimiz karşılık buldu ve MEB Personel Görevde Yükselme Takvimi açıklandı.

Meb Personel Görevde Yükselme Sınav Takviminin Açıklanması Yönünde Talebimiz Karşılık Buldu
MEB 2018 yılında merkez teşkilatında 64 şef ve 40 memur kadrosu için, taşra teşkilatında ise 1750 şef ve 3450 memur kadrosu için görevde yükselme sınavı yapmıştı. Aradan geçen sürede personel görevde yükselme sınavının gerçekleştirilmemiş olması nedeniyle Millî Eğitim Bakanlığında görev yapan yüzlerce personel yakın zamanda görevde yükselme sınavı duyurusu beklentisi içine girmiştir. 

Konuyla ilgili olarak sendikamıza gelen talepler doğrultusunda MEB' den, görevde yükselme sınavı ile ilgili bir sınav takviminin açıklanması yönünde talepte bulunmuştuk. Talebimiz karşılık buldu ve MEB Personel Görevde Yükselme Takvimi açıklandı. Açıklanan MEB Personel Görevde Yükselme Sınavı takvimine göre; 3 bin memurluk, 2 bin şeflik, 400 şube müdürlüğü, 57 saymanlık kadrosu için başvurular 29 Mayıs-7 Haziran alınacak ve yazılı sınav 9 Temmuz’ da gerçekleştirilecek.

Eğitim Gücü Sen görevde yükselme sınav işlemlerinin gerçekleştirilmesi yönünde talep yazımız için tıklayınız
ONLİNE ÜYELİK Herkesin sustuğu yerde "Hak mücadelenizin gür sesi olarak BİZ varız.“ anlayışıyla kurulduk. "Mesele ve sorun varsa çözümü de var." inancıyla yola çıkmış Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası -EĞİTİM GÜCÜ SEN- bu amaçla kurulmuştur.
Online Üyelik
// Diğer Duyurular