Meb'den Öğretmenlere İkinci Defa İl Dışı Yer Değişikliği Hakkı Verilmesini Talep Ettik - Duyurular
Duyurular // 24 Ağustos 2022 Çarşamba

İl dışı öğretmen atamalarının yeniden yapılmasına dönük öğretmenlerin yoğun talebi var. Eğitim Gücü Sendikası olarak, Milli Eğitim Bakanlığı, Personel Genel Müdürlüğüne il dışı öğretmen atamalarını yenilemesine dönük yazılı talepte bulunduk.

Il
Milli EğitimBakanlığı, 01 Ağustos 2022 tarihinde iller arası ve zorunlu çalışma yükümlülüğüne bağlı öğretmenlerin yer değişikliğini; 23 Ağustos 2022 tarihinde Aile birliği, sağlık, can güvenliği mazeretleri, engellilik durumu ile diğer nedenlere bağlı öğretmen yer değişikliğini gerçekleştirmiştir.

Sendikamıza öğretmenlerden gelen talepler doğrultusunda, il dışı atamalar ve mazerete bağlı atamalar sonucunda boş kalan öğretmen kontenjanlarının tamamlanması için Bakanlığın yeniden il dışı yer değişikliği yapması gerektiği ifade edilmektedir. Özellikle bazı branşlarda tercih edilebilecek il ve okul sayısı oldukça sınırlı tutulmuştur. Hizmet puanı çok yüksek olmayan öğretmenlerin yer değişikliği gerçekleşmemiştir. Bu durum birçok öğretmenimizi mağdur etmiştir. Millî Eğitim Bakanlığının önceki yıllarda öğretmenlerin taleplerine sessiz kalmayarak ikinci defa il dışı yer değişikliği hakkı verdiği görülmektedir.

Eğitim Gücü Sen olarak 2022 yaz döneminde,  okullar açılmadan önce öğretmenlerin taleplerini de dikkate alarak yeniden il dışı atama takvimi hazırlayıp öğretmen yer değişikliğini gerçekleştirmesi, öğretmen mağduriyetlerinin giderilmesi hususunda Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğünden resmi talepte bulunduk.
 
 
ONLİNE ÜYELİK Herkesin sustuğu yerde "Hak mücadelenizin gür sesi olarak BİZ varız.“ anlayışıyla kurulduk. "Mesele ve sorun varsa çözümü de var." inancıyla yola çıkmış Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası -EĞİTİM GÜCÜ SEN- bu amaçla kurulmuştur.
Online Üyelik