Mesleki Ve Teknik Anadolu Liselerindeki Usta Öğretici Taleplerini Meb’e İlettik - Duyurular
Duyurular // 24 Mayıs 2022 Salı

Turizmci Usta Öğreticiler; Devlet Memurları Kanununun 16.12.2006 tarih ve 26378 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren 89’uncu maddesi “Bakanlar Kurulu Kararı eki Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen ve Yöneticilerin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Esasların 9’uncu Maddesine” göre geçici personel olarak istihdam edilmektedir.

Mesleki Ve Teknik Anadolu Liselerindeki Usta Öğretici Taleplerini Meb’e İlettikTurizmci Usta Öğreticiler; Devlet Memurları Kanununun 16.12.2006 tarih ve 26378 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren 89’uncu maddesi “Bakanlar Kurulu Kararı eki Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen ve Yöneticilerin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Esasların 9’uncu Maddesine” göre geçici personel olarak istihdam edilmektedir. Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerinde yaklaşık 1300 Turizmci Usta Öğretici bulunmaktadır.

Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerinde öğretmenlerin verdiği eğitimin yanında, özellikle uygulama alanlarında Turizmci Usta Öğreticilerin katkısı, mesleğinde eğitim almış, sahada bulunmuş, piyasadaki bilgi, birikimi ve donanımıyla teorinin pratiğe dönüşmesinde geçişi sağlayan bir köprü niteliğindedir. İşletmelerin çalışanlarından beklentilerini, sektördeki deneyimleri sayesinde bilen ve bunları göz önünde bulunduran Turizmci Usta Öğreticiler, eğitimi bu yönde vererek kaliteyi arttırmaktadır. 

Eğitim Gücü Sen olarak gerek Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerinde Turizm alanında eğitim alan öğrencilerin yetişmesinde, gerekse sektörün beklentilerini karşılayacak nitelikli personel yetiştirilmesinde etki ve katkısı olan “Turizm Usta Öğreticilerin” sorun ve talepleri ile ilgili gerekli çalışmanın yapılması ve 4982 Sayılı Bilgi Edinme Kanunu doğrultusunda tarafımıza bilgi verilmesi hususunda Milli Eğitim Bakanlığına resmi talepte bulunduk.
ONLİNE ÜYELİK Herkesin sustuğu yerde "Hak mücadelenizin gür sesi olarak BİZ varız.“ anlayışıyla kurulduk. "Mesele ve sorun varsa çözümü de var." inancıyla yola çıkmış Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası -EĞİTİM GÜCÜ SEN- bu amaçla kurulmuştur.
Online Üyelik