Milli Eğitim Bakanlığı  Bünyesinde Çalışan Memurlar İçin Disiplin Cezası Affının Getirilmesini Talep Ettik - Duyurular
Duyurular // 3 Nisan 2024 Çarşamba
Milli Eğitim Bakanlığı  Bünyesinde Çalışan Memurlar İçin Disiplin Cezası Affının Getirilmesini Talep Ettik

Devlet memurlarına verilen disiplin cezalarının affedilmesine yönelik mevzuat çalışması en son 2006 yılında yapılmış ve uygulanmıştır. 2006 yılından bu yana yaklaşık 18 yıldır Devlet memurlarının disiplin cezaları ile ilgili bir çalışma yapılmamaktadır. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sayın Vedat IŞIKHAN 7. Dönem Toplu Sözleşme görüşmeleri sırasında konfederasyonlardan gelen teklifler doğrultusunda olumlu değerlendirdikleri maddeler arasında disiplin cezası affını da saymış ve Yaklaşık 18 yıldır kamu görevlilerinin disiplin cezalarının affedilmesine yönelik bir çalışma bulunmamaktaydı. Bu konuda yetkili konfederasyonla birlikte belirli şartlarda disiplin affı çalışması yapacağız.” ifadelerinde bulunmuştur. Ancak 2023 Ağustos ayından bu yana herhangi bir çalışma yapılmamış, disiplin affıyla ilgili bir gelişme yaşanmamıştır.

Bakanlığınıza bağlı çalışan memurlar yıllardır aftan faydalanamamaktadır. Bilindiği üzere disiplin cezaları Millî Eğitim Bakanlığında da birçok kariyer fırsatını engellemekte, öğretmen ve memurlarımızın ilerlemesine engel olmaktadır. Sahada aktif görev alan Millî Eğitim Bakanlığı personellerinin moral ve motivasyonlarının yükseltilmesi, mesleki kariyer ilerlemelerinin engellenmemesi adına disiplin affının tekrar uygulanmasının birçok mağduriyeti gidereceği düşünülmektedir.

Konu ile ilgili TBMM ve Cumhurbaşkanlığı ile iş birliği yapılarak; Bakanlığınız bünyesinde çalışan memurlar için disiplin cezası affının getirilmesini talep ettik
ONLİNE ÜYELİK Herkesin sustuğu yerde "Hak mücadelenizin gür sesi olarak BİZ varız.“ anlayışıyla kurulduk. "Mesele ve sorun varsa çözümü de var." inancıyla yola çıkmış Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası -EĞİTİM GÜCÜ SEN- bu amaçla kurulmuştur.
Online Üyelik
// Diğer Duyurular