Müdür Ve Müdür Yardımcılığı Atamalarından  Sonra Boş Kalan Kadroların Tamamının Tercihlere Açılmasını Talep Ettik - Duyurular
Duyurular // 9 Ekim 2023 Pazartesi
Müdür Ve Müdür Yardımcılığı Atamalarından  Sonra Boş Kalan Kadroların Tamamının Tercihlere Açılmasını Talep Ettik

Yönetici atama takvimi doğrultusunda ilk defa görevlendirmeyle bir üst kademeye yönetici olarak atananların önceki kadroları boş kalmaktadır. Bazı il milli eğitim müdürlüklerinin farklı uygulamaları nedeniyle “ihtiyacı karşılanamayan eğitim kurumu yöneticiliklerine duyuru, başvuru ve görevlendirme” maddesine rağmen bu kadrolar bir yıl boyunca boş kalmakta veya geçici görevlendirmeler yapılarak doldurulmaktadır.

Ülke genelinde uygulama birliğinin sağlanması, insan kaynaklarının verimli kullanılması, eğitim-öğretim sürecinin geçici görevlendirmelerden kaynaklı sekteye uğramaması için “2023 Yılı Millî Eğitim Bakanlığına Bağlı Eğitim Kurumlarına İlk Defa Yönetici Görevlendirme Takvimi” doğrultusunda 24-27 Ekim tarihleri arasında yapılacak  “ihtiyacı karşılanamayan eğitim kurumu yöneticiliklerine duyuru, başvuru ve görevlendirme” iş ve işlemlerinde,  2023 yılı yönetici görevlendirme sürecinde bir üst yöneticiliğe atanma suretiyle boşalan tüm yönetici kadrolarının, Bakanlıkça yayınlanan takvime uygun ve eksiksiz olarak güncellenmesinin  sağlanması ve tüm il milli eğitim müdürlüklerine gerekli bilgilendirmelerin yapılarak bu kadroların atama yoluyla karşılanmasını talep ettik.
ONLİNE ÜYELİK Herkesin sustuğu yerde "Hak mücadelenizin gür sesi olarak BİZ varız.“ anlayışıyla kurulduk. "Mesele ve sorun varsa çözümü de var." inancıyla yola çıkmış Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası -EĞİTİM GÜCÜ SEN- bu amaçla kurulmuştur.
Online Üyelik
// Diğer Duyurular