Öğretmen Atama Kontenjan Sayıları İle Öğretmenliğe Başvuru Ve Atama Kılavuzu Ve Duyurusunun Ne Zaman Yayınlanacağını Bakanlığa Tekrar Sorduk - Duyurular
Duyurular // 13 Mart 2024 Çarşamba
Öğretmen Atama Kontenjan Sayıları İle Öğretmenliğe Başvuru Ve Atama Kılavuzu Ve Duyurusunun Ne Zaman Yayınlanacağını Bakanlığa Tekrar Sorduk

İlgi: 18.01.2024 tarihli 2024/52 sayılı yazımız,

İlgili yazıyla bilgi talebinde bulunmuştuk. Aradan geçen süreye rağmen Bakanlığımız herhangi bir cevap vermemiştir.

Milli Eğitim Bakanı Sayın Yusuf Tekin’in 2023 KPSS puanı ile öğretmen atmalarına yönelik Eylül ayında yapmış olduğu açıklamada “Bütçe konunu ile bağlantılı bir durum. Gündeme geldiğinde bize ayrılan kadro belli olacak. Mutlaka atama olacak. Önümüzdeki yılın mart ayına kadar atama sürecini tamamlamış olacağız yeni döneme ilişkin. Cumhurbaşkanımıza da bu şekilde değerlendirmelerimizi yaptık. Sayı ve süreçle ilgili detayları önümüzdeki günlerde paylaşacağız." ifadelerine yer vermiştir. Buna rağmen mart ayında tamamlanacağı ve Eylül ayı itibariyle açıklanacağı belirtilen ilk atama sayısı, kontenjan dağılımı ve ilk atama kılavuzu halen yayınlanmamıştır.

Bakanlığınıza bağlı kurumlarda yaklaşık 70 bin ücretli öğretmenin çalıştığı ve öğretmen ihtiyacının buna göre planlanması gerektiği atama sayıları belirlenirken göz önünde bulundurulmalıdır. Ayrıca Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın mülakatların kaldırılacağı sözü baz alınarak yapılacak olan atamalar mülakatsız gerçekleştirilmelidir.

Öğretmen atama kontenjan sayıları ile Öğretmenliğe Başvuru ve Atama Kılavuzu ve Duyurusunun ne zaman yayınlanacağı Bakanlığa tekrar sorduk.
ONLİNE ÜYELİK Herkesin sustuğu yerde "Hak mücadelenizin gür sesi olarak BİZ varız.“ anlayışıyla kurulduk. "Mesele ve sorun varsa çözümü de var." inancıyla yola çıkmış Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası -EĞİTİM GÜCÜ SEN- bu amaçla kurulmuştur.
Online Üyelik
// Diğer Duyurular