Öğretmen Atama Takvimi Neden Açıklanmıyor/açıklanamıyor? - Basın Açıklamaları
Basın Açıklamaları // 31 Ocak 2024 Çarşamba
Öğretmen Atama Takvimi Neden Açıklanmıyor/açıklanamıyor?

Eğitim Gücü Sendikası Genel Başkanı Oğuz ÖZAT Öğretmen Atmama Takviminin hala yayınlanmamış olmasına tepki gösterdi.

ÖZAT, Millî Eğitim Bakanı Sayın Yusuf TEKİN'in öğretmen atamalarının önce Ekim ayında açıklanacak deyip açıklanmayınca da Şubat’ta atama ve işlemlerinin tamamlanacağını söylemesine rağmen verdiği iki tarihte de herhangi bir çalışmanın olmadığını söyledi.


Sosyal medyasından yaptığı paylaşımda “Ocak sonuna gelmişiz şu an itibariyle herhangi bir öğretmen ataması ile ilgili sayı maalesef ne Hükümet ne de Bakanlık tarafından açıklanmamıştır. Açıklanmama nedeni nedir?” diye soran ÖZAT “Birçok bakanlık personel ataması sayılarını vermiştir ancak Millî Eğitim Bakanlığı'ndan öğretmen ataması ile ilgili şu ana kadar herhangi bir bilgi verilmemektedir. Öğretmen ataması düşük olacağı için mıdır? Seçim sonrasına mı bırakılmıştır? ” dedi.

ÖZAT, bir an önce öğretmen atama takviminin açıklanmasını, sayının ortaya konulmasını bakanlıktan talep ettiklerini söyledi.

Ayrıca atama sayısının geçen yıl yapılan atama sayısının yarısı kadar olacağına dair bilgiler aldığını söyleyen ÖZAT, 68 Bin ücretli öğretmenin çalıştırıldığı Bakanlıkta, bahsedilen rakamların kabul edilemeyeceğini vurgulayarak Millî Eğitim Bakanlığı’ndan neden bugüne kadar sayı belirten bir açıklama yapılmadığının da cevabını talep etti.

ÖZAT, 4 Şubat'ta atama bekleyen öğretmenlerle Ulus meydanında da eğitimin ihtiyacı olan mülakatsız 100 Bin öğretmen atamasını ve bu sorularımızın cevaplarını isteyeceklerini söyledi.

ONLİNE ÜYELİK Herkesin sustuğu yerde "Hak mücadelenizin gür sesi olarak BİZ varız.“ anlayışıyla kurulduk. "Mesele ve sorun varsa çözümü de var." inancıyla yola çıkmış Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası -EĞİTİM GÜCÜ SEN- bu amaçla kurulmuştur.
Online Üyelik
// Diğer Basın Açıklamaları