Öğretmen Yetiştirme Ve Geliştirme Genel Müdürü Cevdet Vural İle Bir Araya Geldik - Duyurular
Duyurular // 30 Mayıs 2024 Perşembe
Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Cevdet Vural ile Bir Araya Geldik

Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Sayın Cevdet VURAL'ın davetlisi olarak Genel Başkan Oğuz ÖZAT, Genel Sekreter Sinem AKŞEMSETTİNOĞLU ve Genel Başkan Yardımcısı Resul PARTİCİ, Öğretmen Meslek Kanunu gündemiyle bir araya geldi.


Toplantıda sendikamızın Öğretmen Meslek Kanunuyla ilgili çalışma projeleri ifade edilmiş olup öğretmenlerimize yönelik öncelikli konuların yer aldığı kapsamlı bir dosya Genel Müdüre iletildi.

İletilen konular arasında; 

Uzman Öğretmenlik unvanı kazanmak için çalışma yıl şartının 3 yıl, Başöğretmenliğin ise 7 yıla düşürülmesi


Mülakatlarda oluşacak mağduriyet göz önünde bulundurularak kaldırılması. 

Sözleşmeli öğretmenlerden kadroya geçen öğretmenlerin kadrolu öğretmen haklarından faydalandırılması ( eş durumu, aile birliği v.b )

Engelli Öğretmenlerin yaşadıkları genel sorunlar

Eğitim Akademisinde eğitim alacak öğretmen adaylarına verilecek ücretin düşük olmaması

Öğretmenlerin itibarını zedeleyen başta CİMER olmak üzere asılsız şikayetleri önlemek amacıyla gerekli çalışmaların yapılması

Genel Müdür, Daire Başkanı, İl Müdürü, İlçe Müdürü ve öğretmen kökenli Şube Müdürlerinin uzman öğretmen ve başöğretmen unvanlarından faydalandırılması başlıkları üzerinden durularak düzenleme talebinde bulunduk.

Bu ve benzeri bir çok konu üzerinde verimli bir görüşme gerçekleştirilmiş olup nazik kabulü ve iş birliği için Genel Müdürümüz Sayın Cevdet VURAL’ a teşekkür ederiz.

 

ONLİNE ÜYELİK Herkesin sustuğu yerde "Hak mücadelenizin gür sesi olarak BİZ varız.“ anlayışıyla kurulduk. "Mesele ve sorun varsa çözümü de var." inancıyla yola çıkmış Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası -EĞİTİM GÜCÜ SEN- bu amaçla kurulmuştur.
Online Üyelik
// Diğer Duyurular