Öğretmenlerin Barınma Sorunu Hakkında Meb'den Talepte Bulunduk - Duyurular
Duyurular // 5 Eylül 2022 Pazartesi

Millî Eğitim Bakanlığı tarafından resmi eğitim kurumlarına 01.09.2022 tarihinde 20 bin öğretmen ataması gerçekleştirilmiştir. Atanan öğretmenler okulların açılmasıyla birlikte görev yerlerine gidip eğitim öğretim hizmetlerine başlayacaktır.

A
Mevcut ekonomik şartlarda göreve yeni başlayan öğretmenlerin herhangi bir gelirlerinin olmadığı da düşünülürse kalacak yer önemli bir sorun olarak karşımıza çıkmaktadır. Özelikle İstanbul gibi kiralık ev bulmanın zor olduğu, kira fiyatlarının yüksek olduğu illerde yeni atanan öğretmenler, kalacak yer konusunda mağduriyet yaşayacaktır.

Sendikamıza gelen talepler doğrultusunda, yeni atanan öğretmenlerin kalacak yer durumuyla ilgili planlamaların yapılması gereklidir. Özellikle öğretmenevleri, uygulama oteli, yurt, pansiyon vb. gibi Bakanlık bünyesinde bulunan sosyal tesislerde öğretmenler için bütün kolaylıklar sağlanmalıdır.

Öğretmenevlerinde öğretmenlerimize ilgi yönetmelik gereği öncelik verilmeli, göreve başlamanın heyecan ve şevkiyle okullarına giden öğretmenlerimiz, kalacak yer problemiyle de uğraşmamalıdır.


İl ve ilçe milli eğitim müdürlükleri öğretmenevi, uygulama oteli, yurt ve pansiyonlarla ilgili planlamalarda yeni atanan öğretmenleri de dikkate almalıdır. Bakanlığımızın, il milli eğitim müdürlüklerine konu ile ilgili gerekli yazışmaları yapması oluşabilecek mağduriyetlerin giderilmesi açısından önemlidir.

İlk atama ile göreve başlayacak öğretmenlerin barınma sorununa ilişkin Milli Eğitim Bakanlığı’ndan bilgi ve çözüm talebinde bulunduk.
 
 
 
 
 
ONLİNE ÜYELİK Herkesin sustuğu yerde "Hak mücadelenizin gür sesi olarak BİZ varız.“ anlayışıyla kurulduk. "Mesele ve sorun varsa çözümü de var." inancıyla yola çıkmış Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası -EĞİTİM GÜCÜ SEN- bu amaçla kurulmuştur.
Online Üyelik
// Diğer Duyurular