Okul Öncesi Ve Sınıf Öğretmenlerinin Maaş Karşılığı Ders Saatleri Yeniden Düzenlenmelidir - Duyurular
Duyurular // 31 Mart 2022 Perşembe

Sınıf öğretmenleri ve okul öncesi öğretmenleri haftalık 30 saatinin 18’ini maaş karşılığı olarak derse girerken, branş öğretmenleri ise 30 saatin 15 saatini maaş karşılığı olarak girmektedir.Bu noktada okul öncesi ve sınıf öğretmenlerinin 30 saat derse giren bir branş öğretmenine göre haftalık olarak 3 saat ek ders kaybı söz konusudur.

Okul Öncesi Ve Sınıf Öğretmenlerinin Maaş Karşılığı Ders Saatleri Yeniden DüzenlenmelidirSınıf öğretmenleri ve okul öncesi öğretmenlerinin çalışma yerleri ve koşulları dikkate alındığında “eşit işe eşit ücret” ilkesi ile bu durum değerlendirilmeli ve branş öğretmenleriyle sınıf öğretmenlerinin arasında oluşan bu fark ortadan kaldırılmalıdır. Okul öncesi ve sınıf öğretmenlerinin maaş karşılığı ders saati ve ek derslerdeki adaletsizlik sorununun gündeme alınması ve gerekli kanuni düzenlemelerin yapılması hususunda Milli Eğitim Bakanlığına resmi başvuruda bulunduk.
Okul Öncesi Ve Sınıf Öğretmenlerinin Maaş Karşılığı Ders Saatleri Yeniden Düzenlenmelidir
ONLİNE ÜYELİK Herkesin sustuğu yerde "Hak mücadelenizin gür sesi olarak BİZ varız.“ anlayışıyla kurulduk. "Mesele ve sorun varsa çözümü de var." inancıyla yola çıkmış Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası -EĞİTİM GÜCÜ SEN- bu amaçla kurulmuştur.
Online Üyelik
// Diğer Duyurular