Ösym Sınav Görevli  Ücretlerinin Yükseltilmesini Talep Ettik - Duyurular
Duyurular // 22 Haziran 2023 Perşembe
ÖSYM Sınav Görevli  Ücretlerinin Yükseltilmesini Talep Ettik

17-18 Haziran 2023’ de düzenlenen Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı (YKS)‘nda görev alan kamu personellerine görev ücretleri yatmıştır. Görev alınan pozisyona göre 390-540 TL arasında ücretlerin ödendiği tarafımıza bildirilmiştir.

YKS öncesi, ÖSYM tarafından sınav görevlisi bulma konusunda problemler yaşanmış, bazı il ve üniversitelerde resen görevlendirmeler bile yapılmaya çalışılmıştır. Sınav sonrası tarafımıza ulaşan bilgilere göre yine görevli sayısının yetersiz kalması dolayısıyla bazı sınıflarda tek sınav görevlisinin bulunduğu ve sınav güvenliğinin sağlanmakta zorlanıldığı iletilmiştir.

ÖSYM’nin düzenlediği sınavlarda görevli bulma konusunda problem yaşanmaması adına sınav görevli ücretlerinin yükseltilmesi, sınavda görev alacak gönüllü personel sayısını da arttıracaktır.

ÖSYM sınav ücretlerinin görev alan personelin yol, yemek vb. ihtiyaçları için harcamalarının da düşünülerek en az 1000 TL tutarına yükseltilmesi ve konu ile ilgili gerekli mevzuat düzenlemelerinin yapılmasını talep ettik.
ONLİNE ÜYELİK Herkesin sustuğu yerde "Hak mücadelenizin gür sesi olarak BİZ varız.“ anlayışıyla kurulduk. "Mesele ve sorun varsa çözümü de var." inancıyla yola çıkmış Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası -EĞİTİM GÜCÜ SEN- bu amaçla kurulmuştur.
Online Üyelik
// Diğer Duyurular