Proje Okullarına Atanacak Öğretmenlerin Hangi Kriterlerle Atanacağının Açıkça Belirtilmesini Ve Bu Kriterlerin  Somut Verilere Dayanmasını Meb'ten Talep Ettik - Duyurular
Duyurular // 4 Temmuz 2023 Salı
Proje Okullarına Atanacak Öğretmenlerin Hangi Kriterlerle Atanacağının Açıkça Belirtilmesini Ve Bu Kriterlerin  Somut Verilere Dayanmasını Meb'ten Talep Ettik

Millî Eğitim Bakanlığına Bağlı Özel Program ve Proje Uygulayan Eğitim Kurumlarına Öğretmen Atama ve Yönetici Görevlendirme Yönetmeliği 08 Şubat 2023 tarih ve 32098 Sayılı Resmî Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girmiş; Bakanlığımız tarafından yayımlanan kılavuzla da proje uygulayan eğitim kurumlarına atama yönetici görevlendirme takvimi belirlenmiştir.

Sendikamıza öğretmenlerden; özel program ve proje uygulanan okullara öğretmen atamasının usul ve esasları net olarak belirlenmesi hususunda talepler gelmiştir. İlgili yönetmelik ve kılavuz hükümlerinde proje uygulayan okullara atanacak öğretmen ve görevlendirilecek yöneticilerin görev süreleri, atama şekilleri gibi hususlar üzerinde durulmuş ancak atamaların hangi kriterler gözetilerek gerçekleştirileceği konusu net olarak ortaya konmamıştır.

Proje uygulayan okullara atanacak öğretmenlerin liyakati, kıdem ve hizmet süresi dikkate alınması ve öğretmen seçiminin, hizmet puanı ve başarı belgeleri gibi somut verilere dayanılarak yapılmasını talep ettik.
ONLİNE ÜYELİK Herkesin sustuğu yerde "Hak mücadelenizin gür sesi olarak BİZ varız.“ anlayışıyla kurulduk. "Mesele ve sorun varsa çözümü de var." inancıyla yola çıkmış Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası -EĞİTİM GÜCÜ SEN- bu amaçla kurulmuştur.
Online Üyelik
// Diğer Duyurular