Psikolojik Danışman/ Rehber Öğretmenlerin  Halk Eğitim Merkezi Üzerinden Kurs Açmalarına Engel Olan Görüş Yazısının Düzeltilmesi Talebimiz Karşılık Buldu. - Duyurular
Duyurular // 15 Mayıs 2023 Pazartesi

İtirazımız üzerine; ülke genelinde bağımlılıkla mücadele, psikososyal eğitimler ve aile eğitimlerini yapılamaz hale getiren MEB Personel Genel Müdürlüğü daire başkanının atmış olduğu hatalı görüş yazısı düzeltildi.

Psikolojik Danışman/ Rehber Öğretmenlerin  Halk Eğitim Merkezi Üzerinden Kurs Açmalarına Engel Olan Görüş Yazısının Düzeltilmesi Talebimiz Karşılık Buldu.Eğitim Gücü Sen olarak, Psikolojik Danışman/ Rehber Öğretmenlerin halk eğitim merkezleri üzerinden kurs açmalarına engel olan görüş yazısına itiraz etmiştik. İtirazımız üzerine; ülke genelinde bağımlılıkla mücadele, psikososyal eğitimler ve aile eğitimlerini yapılamaz hale getiren MEB Personel Genel Müdürlüğü daire başkanının atmış olduğu hatalı görüş yazısı düzeltildi. 
 
Söz konusu görüş yazısında Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğünce uygun görülen eğitim etkinliklerinde, kendileri için asıl görev yerleri bakımından belirlenmiş olan çalışma saatleri dışında olmak üzere halk eğitim merkezlerinde 10 saate kadar daha eğitim görevi almalarının ve fiilen yerine getirdikleri bu görevleri karşılığında ayrıca ek ders ücretinden yararlandırılmalarının mümkün olabileceği değerlendirilerek hatalı görüş yazısı uygulamadan kaldırıldı.
 
Konuyla ilgili olarak hatalı görüş yazısına istinaden mağdur olan öğretmen, rehber öğretmen/psikolojik danışmanların en kısa zamanda mağduriyetlerinin geriye dönük olarak düzeltilmesi sağlamalıdır.
ONLİNE ÜYELİK Herkesin sustuğu yerde "Hak mücadelenizin gür sesi olarak BİZ varız.“ anlayışıyla kurulduk. "Mesele ve sorun varsa çözümü de var." inancıyla yola çıkmış Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası -EĞİTİM GÜCÜ SEN- bu amaçla kurulmuştur.
Online Üyelik
// Diğer Duyurular