Sözleşmeliden Kadroya Geçen Öğretmenlerin Ek Ders Ödemeleri Konusunda Mağduriyet Yaşanmaması İçin Meb' E Resmi Yazı Yazdık - Duyurular
Duyurular // 13 Nisan 2023 Perşembe

Kadroya geçiş işlemleri sırasında oluşabilecek mağduriyetlerin giderilmesi adına ek ders ödemeleriyle ilgili gerekli takip ve düzenlemelerin yapılması konusunda talebimizi MEB' e ilettik.

Sözleşmeliden Kadroya Geçen Öğretmenlerin Ek Ders Ödemeleri Konusunda Mağduriyet Yaşanmaması İçin MEB' e Resmi Yazı Yazdık

Milli Eğitim Bakanlığı'nın 07.03.2023 tarih ve 7433 Sayılı Kanun Kapsamında Sözleşmeli Personelin Kadroya Atanma Başvurusu konulu yazısında "Bilindiği üzere 26.01.2023 tarihli ve 32085 sayılı Resmî Gazete'de yayımlanarak yayımı tarihinde yürürlüğe giren ilgi (a) Kanunun 3'üncü maddesiyle 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa eklenen geçici 48'inci maddenin birinci fıkrası doğrultusunda, Bakanlığımız resmî kurum/eğitim kurumlarında 657 sayılı Kanunun 4/B maddesi kapsamında istihdam edilen ve halen sözleşmeli personel pozisyonlarında görev yapanların, ilgi (c) Karar eki listede durumlarına uygun memur unvanlı kadrolara, pozisyonlarının vizeli olduğu teşkilat ve birimde atanabilmelerine imkân sağlanmıştır. Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi doğrultusunda başvuru süresi 31.03.2023 tarihi (bu tarih dahil) mesai bitimine kadar, atama süresi ise 28.04.2023 tarihi (bu tarih dahil) mesai bitimine kadar uzatılmıştır." ifadeleri yer almaktadır.

İlgi yazıda atama işlemlerinin sonlandırılma tarihi 28.04.2023 olarak belirtilmiştir. Ancak işlem süreleri il ve ilçelere göre değişiklik göstermekte, bazı İl ve ilçeler bu tarih öncesinde işlemleri tamamlarken bazı il ve ilçelerde ise işlemler hala sürmektedir. Bu durum kadroya geçen öğretmenlerle, kadroya geçme işlemi hala tamamlanmayan öğretmenler arasında ek derslerin hesaplanması ve tahakkuku konusunda ikilik yaratmakta ve mağduriyet oluşturmaktadır.

Kadroya geçiş işlemleri sırasında oluşabilecek mağduriyetlerin giderilmesi adına konu ile ilgili gerekli takip ve düzenlemelerin yapılması konusunda talebimizi MEB' e ilettik. 

ONLİNE ÜYELİK Herkesin sustuğu yerde "Hak mücadelenizin gür sesi olarak BİZ varız.“ anlayışıyla kurulduk. "Mesele ve sorun varsa çözümü de var." inancıyla yola çıkmış Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası -EĞİTİM GÜCÜ SEN- bu amaçla kurulmuştur.
Online Üyelik
// Diğer Duyurular