Tercih Dönemi Takviminin Açıklanmasını Ve Tercihlerin Uzaktan (online) Yapılmasını Talep Ettik - Duyurular
Duyurular // 19 Nisan 2024 Cuma
Tercih Dönemi Takviminin Açıklanmasını Ve Tercihlerin Uzaktan (online) Yapılmasını Talep Ettik

Liselere Geçiş Sınavı (LGS) tarihi Bakanlığınızca 2 Haziran 2024 olarak duyurulmuştur. T.C. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi, yayınladığı takvimde Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın (YKS) 8-9 Haziran 2024 tarihinde uygulanacağını bildirmiştir.

Bakanlığınıza bağlı kurumlarda görevli Psikolojik Danışman/Rehber Öğretmenler ilgili sınavlar sonrası tercih dönemlerinde görev almaktadır. Öğretmenlerin yaz tatili dönemine denk gelen tercih dönemi tarihlerinin önceden belirlenmemesi Psikolojik Danışman/Rehber Öğretmenler için mağduriyet oluşturmaktadır. Resmi izinli oldukları yaz tatili döneminde çalıştığı illerden ayrılan, ailesinin yanına, tatile giden öğretmenlerimiz tercih dönemi için tekrar görev yerlerine dönmek zorunda kalmaktadır. Önceden belirlenmeyen tercih dönemi takvimi öğretmenlerimizin plan yapamamasına sebep olduğu gibi, tercih danışmanlığı görevi için verilen ücretler; Psikolojik Danışman/Rehber Öğretmenlerimizin yol ve konaklama ücretini dahi karşılamamaktadır. Her iki tercih döneminde de resen görev verilen Psikolojik Danışman/Rehber Öğretmenler için daha büyük mağduriyet oluşmaktadır.

Her yıl yaşanan mağduriyetlerin tekrar etmemesi ve oluşabilecek mağduriyetlerin kalkması adına; tercih dönemi takvimlerinin en geç mayıs ayı içerisinde açıklanması, Psikolojik Danışman/Rehber Öğretmenlerimizin yol, konaklama ve diğer giderlerinin de düşünülerek tercih döneminin uzaktan (online) olacak şekilde planlanmasını talep ettik.
ONLİNE ÜYELİK Herkesin sustuğu yerde "Hak mücadelenizin gür sesi olarak BİZ varız.“ anlayışıyla kurulduk. "Mesele ve sorun varsa çözümü de var." inancıyla yola çıkmış Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası -EĞİTİM GÜCÜ SEN- bu amaçla kurulmuştur.
Online Üyelik
// Diğer Duyurular